Çözüldü İşlemci değişimi sonrası aşırı kasma, çökme ve hatalar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NewStart

Picopat
Daha fazla  
RAM
8+4 12GB
SSD veya HDD modeli
60 gb sandisk ssd
Anakart
asus p8h61-m lx plus r2.0
İşlemci
i5 2400
Sistemimde Intel Pentium G2120 vardı bende i5 2400 taktım sonrasında bazı hatalar aldım ve çok kasıyordu bende Driver'lerle ilgili sanıp tüm sürücüleri kurdum fakat yine hata alıyordum daha sonra CSM açtım ve hatalar biraz azaldı ama hala aşırı derecede kasma ve çoğu hatalar devam ediyor program çökmeleri takılma vb. işlemciyi takarken bir hata yapmış olabilir miyim ya da işlemci bozuk olabilir mi?

Not: İşlemciyi takarken anakartın üstünde çok küçük (yüzeysel) bir çizik oluştu işlemci soketine yakın bir yerde bu soruna sebep oluyor olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Fanı düzgün taktiniz mi islemci sıcaklık değerleri yüksek mi isindigi için olabilir belki de.
Kırk yıl düşünsem termal macun sürmediğin için olduğu aklıma gelmez. Bizde tavşan gibi sorunu başka yerde arıyoruz.

Macunu sürmezsen tabii ısınır ve donar ama bunlar temelin temeli şeyler yapmışsındır zaten diye düşünüyordum.

@NewStart Macunu sürdükten sonra son durumdan haber ver hocam.

İyi sosyaller.

Termal macun sürmedim ve fan biraz gevşek yani mantıklı geldi çünkü işlemci 97-99 derece arası.
Bi' dakika, ne? Macun sürmediniz mi sahiden? Kullanmayın öyle, kimi zaman anakarta bile zarar verebiliyor ısıdan eğer anakart sağlam değilse.

Bi' dakika, ne? Macun sürmediniz mi sahiden? Kullanmayın öyle, kimi zaman anakarta bile zarar verebiliyor ısıdan eğer anakart sağlam değilse.

Kırk yıl düşünsem termal macun sürmediğin için olduğu aklıma gelmez. Bizde tavşan gibi sorunu başka yerde arıyoruz.

Macunu sürmezsen tabii ısınır ve donar ama bunlar temelin temeli şeyler yapmışsındır zaten diye düşünüyordum.

@NewStart macunu sürdükten sonra son durumdan haber ver hocam.

İyi sosyaller.

Hocam bu laptop değil fanı düzgün oturtulursa 40 derecelerde yukte de 70 en fazla 80 derecelerde gezer gayet normal termal sürülse değerler daha iyi olur ama imkan yoksa bunlar kullanılır değerler millet 90 derecede kullanıyor.

Hocam bu laptop değil fanı düzgün oturtulursa 40 derecelerde yukte de 70 en fazla 80 derecelerde gezer gayet normal termal sürülse değerler daha iyi olur ama imkan yoksa bunlar kullanılır değerler millet 90 derecede kullanıyor.
i5 2400 orta seviye bir işlemci, BIOS'ta bile 60-70 derecelerde geziniyor benim eski bilgisayarımdaki E2160, iyi misiniz? Üstelik 90 derecede kullanmak normal bir şey mi? Gayet de zararlı, o işlemci için illaki termal macun gerek.

i5 2400 orta seviye bir işlemci, BIOS'ta bile 60-70 derecelerde geziniyor benim eski bilgisayarımdaki E2160, iyi misiniz? Üstelik 90 derecede kullanmak normal bir şey mi? Gayet de zararlı, o işlemci için illaki termal macun gerek.

Dostum gördüklerime göre konuşuyorum termal surulmesi gereklidir evet ama adamın elinde yoktur alacak parası yoktur o islemci bosta 40 derece civarında gezer ve yukte 70 ila 80 dereceyi gecmez elimde i5 3470 var aynı şekilde değerler veriyor 70 dereceyi geçmiyor termal yok arada elimde yoktu değerler normal olunca acele etmedim bir ara alırım kaldı ki sağlam oyun oynayan çoğu kişi 90 dereceleri görüyor neyse tartışmaya gerek yok konu sahibinin sorunu çözüldü mü çözüldü değil mi yani?

@NewStart Macunu sürdükten sonra son durumdan haber ver hocam.

İyi sosyaller.
Sorunumu çözebildim işlemci fanının vida girişleri yamulmuş o yüzden gevşekmiş ve termal macun sürüp soğutucuyu iyice sabitledim şu anlık bir problemim yok problem olursa belirtirim.

Geri
Yukarı