İşlemci değişimi sonrası sisteme görüntü gelmiyor

bedozk65

Hectopat
Yer
arkanda
Daha fazla  
Meslek
boş işler müdürü
Arkadaşlar selam, Foxconn G41MXE anakart kullaniyorum. Ve işlemci olarak ise Q6600 ama performansı düşüktü. Bu yüzden Xeon 5450 taktım. Ve BIOS modlamaya çalıştım. Fakat beceremeyince işlemeciyi bir kenara koydum. Ve eski işlemciyi taktım. Ve çalıştırdım. Ve gayet düzgün çalışıyor. Fakat ekrana hiçbir türlü görüntü gelmiyor. Çözümü nedir? (Bu arada işlemciyi takarken PC'yi gayet narin bir şekilde temizledim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam, Foxconn G41mxe anakart kullaniyorum. Ve işlemci olarak ise Q6600 ama performansı düşüktü. Bu yüzden Xeon 5450 taktım. Ve BIOS modlamaya çalıştım. Fakat beceremeyince işlemeciyi bir kenara koydum. Ve eski işlemciyi taktım. Ve çalıştırdım. Ve gayet düzgün çalışıyor. Fakat ekrana hiçbir türlü görüntü gelmiyor. Çözümü nedir? (Bu arada işlemciyi takarken PC'yi gayet narin bir şekilde temizledim)

VGA girişlerini kontrol ettinizmi.

BIOS modlamaya çalışırken BIOS'a zarar verdiyseniz geçmiş olsun.Ama kötü düşünmeyin ve kapatıp jumperi söküp takın bios sıfırlansın.

Bios pilini çıkart ve 3DK bekle, o sırada güç kablosunu da çıkart sonra tekrar bios pilini ve güç kablosunu tak. Bu sorun çokça başıma geldi emin ol.

Geri
Yukarı