İşlemci değişimi sonrası sisteme görüntü gelmiyor

bedozk65

Hectopat
Yer
arkanda
Daha fazla  
Meslek
boş işler müdürü
Arkadaşlar selam, Foxconn G41MXE anakart kullaniyorum. Ve işlemci olarak ise Q6600 ama performansı düşüktü. Bu yüzden Xeon 5450 taktım. Ve BIOS modlamaya çalıştım. Fakat beceremeyince işlemeciyi bir kenara koydum. Ve eski işlemciyi taktım. Ve çalıştırdım. Ve gayet düzgün çalışıyor. Fakat ekrana hiçbir türlü görüntü gelmiyor. Çözümü nedir? (Bu arada işlemciyi takarken PC'yi gayet narin bir şekilde temizledim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selamlar arkadaşlar, benim sistemim bu;
GTX560 Ti ekran kartı.
Foxconn G41mxe anakart.
Q6600.
750 GB HDD.
PSU 650 Watt.

Sorunum ise şu;
Oyunlarda yüksek FPS almak için işlemciyi Xeon E5450 ile değiştirdim ama baktım ki siyah ekran veriyor sonra BIOS modlayıp açmayı denedim yine siyah ekran verdi. Eski işlemcimi taktım ama yine siyah ekran verdi. BIOS pilini çıkardım. Jumper yaptım. RAM'larin yerlerini değiştirdim vs. bütün parçaları söküp taktım ama hala siyah ekran. Anlayamıyorum PSU çalışıyor ve kasanın bütün fanları dönüyor, ekran kartının ışıkları yanıyor fakat ekran hala siyah. Not: Arkadaşlar lütfen bütün bildiklerinizi söyleyin öğrenciyim ve derslere katılamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yamuk pin varsa işlemci yerine oturmaz zaten. Muhtemelen çok titiz davrandınız ve işlemciyi yerine oturtamadınız. İşlemciyi oturttuğunuza emin olun. Olmazsa işlemciye gelen PSU kablosunu kontrol ediniz.

BIOS güncellemesi yaptınız mı?
Yeni işlemci için microcode yükledim yani evet.
Çalışıyor hocam
İşlemci soketinde pinlerinde yamukluk var mı ve işlemciyi takarken PSU kablosu takılı mıydı.
Hayır hocam takılı değildi
Hocam yamuk pin varsa işlemci yerine oturmaz zaten. Muhtemelen çok titiz davrandınız ve işlemciyi yerine oturtamadınız. İşlemciyi oturttuğunuza emin olun. Olmazsa işlemciye gelen PSU kablosunu kontrol ediniz.
Düz hocam

Son düzenleme:
Yeni işlemci için microcode yükledim yani evet.

Çalışıyor hocam

Hayır hocam takılı değildi
Bazı anakartlar desteklemediği işlemcileri de açıyor ama hepsi değil belki bu xeon işlemciyi taktıktan sonra anakartta arızaya neden olmuş olabilirsiniz.

Bazı anakartlar desteklemediği işlemcileri de açıyor ama hepsi değil belki bu xeon işlemciyi taktıktan sonra anakartta arızaya neden olmuş olabilirsiniz.
Hocam desteklediği yazıyordu
Biliyorum hocam pinlerde sıkıntı olduğunu düşünmüyorum zaten. Dediğim şey öncelikle işlemciyi oturtmanız olacak. Takınca üzerine yavaşça bastırın. Sonrasında ise işlemci bloğunun sol alt tarafındaki 4 pinlik güç girişine PSU'dan gelen girişi takınız.
Hala aynı hocam değişen hicbirşey yok

Son düzenleme:

Geri
Yukarı