İşlemci değişimi sonrası sisteme görüntü gelmiyor

bedozk65

Hectopat
Yer
arkanda
Daha fazla  
Meslek
boş işler müdürü
Arkadaşlar selam, Foxconn G41MXE anakart kullaniyorum. Ve işlemci olarak ise Q6600 ama performansı düşüktü. Bu yüzden Xeon 5450 taktım. Ve BIOS modlamaya çalıştım. Fakat beceremeyince işlemeciyi bir kenara koydum. Ve eski işlemciyi taktım. Ve çalıştırdım. Ve gayet düzgün çalışıyor. Fakat ekrana hiçbir türlü görüntü gelmiyor. Çözümü nedir? (Bu arada işlemciyi takarken PC'yi gayet narin bir şekilde temizledim)

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS modlamaya çalışırken BIOS'a zarar verdiyseniz geçmiş olsun. Ama kötü düşünmeyin ve kapatıp jumperi söküp takın BIOS sıfırlansın.

Hocam yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum birkaç arkadaşımda jumperi 2-3'e takmami soyledi BIOS pilini çıkrmak ile farki nedir?

Her komut işliyor sadece görüntü mü yok mesela klavyenin ışıkları yanmasi gibi Windows'un açılıs sesini duymak gibi vs.

Hocam kasa çalışıyor klavye ve fare ışıkları yanıyor fakat ekranda hiç görüntü yok yani no signal ya da cablo not connected gibi yazilarda yok

Hocam yanlış anlamayın bilmediğimden soruyorum birkaç arkadaşımda jumperi 2-3'e takmami soyledi BIOS pilini çıkrmak ile farki nedir?

Yani eski anakartlar da hep o yöntem kullaniliyordu BIOS pilini cikarttiginiz zaman bazen beklemeniz gerekebiliyor bazen bir ise de yaramayabiliyor ama jumper kesin o anda sıfırliyor.
Hocam kasa çalışıyor klavye ve fare ışıkları yanıyor fakat ekranda hiç görüntü yok yani no signal ya da cablo not connected gibi yazilarda yok
Jumperi bir deneyin bakalım ekran kartı var mı bu arada?

Sanırım BIOS'a zarar verdiniz ama emin değilim.
Hocam dün açtoğim konuya bakabilirsiniz orada bana bir mod sitesi verildi ve rufus ile oradaki rom dosyasini usbye attim (usb bootable) microcode yüklendi fakat yin açmayinca bende eski işlemcimi taktim.bu sefer açipmadi
Yani eski anakartlar da hep o yöntem kullaniliyordu BIOS pilini cikarttiginiz zaman bazen beklemeniz gerekebiliyor bazen bir ise de yaramayabiliyor ama jumper kesin o anda sıfırliyor.

Jumperi bir deneyin bakalım ekran kartı var mı bu arada?
Var hocam

Hocam dün açtoğim konuya bakabilirsiniz orada bana bir mod sitesi verildi ve rufus ile oradaki rom dosyasini usbye attim (usb bootable) microcode yüklendi fakat yin açmayinca bende eski işlemcimi taktim.bu sefer açipmadi

Var
Bazen bios yüklemeleri iki aşamalı olabiliyor tamamen yüklendi mi bios?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı