İşlemci değiştikten sonra GTA 5 ERR_GFX_D3D_INIT hatası

Arkadaşlar merhaba, öncelikle bu konuyu başka bir üyeliğimle acmıştım ama kuralları tam bilmedigimden dolayı hesabıma erişimim kapandı sorunum şu şekilde.
İşlemcimi değiştirdim ve GTA 5'e girdim 5 10 dakika oynadıktan sonra birdenbire aşağıdaki hatayı aldım. BIOS güncelledim sorunum çözülmedi yardım edebilecek arkadaşlarımdan yardımlarını bekliyorum.

Dosya Ekleri

• download.png
    download.png
    4,2 KB · Görüntüleme: 29
Ekran kartımı değiştirdiğimde de buna benzer bir hata vermişti. Ben temiz kurulum yaptıktan sonra oyunu doğrulamıştım sorunum çözülmüştü.

Hocam, hata raporu oluşturmayı deneyin. Hatalı dosyalar var.

Aynı hata değildi tabii ki. Ancak anahtar kelimeler uyuşuyor. Yani demek istediğim sizdeki hata ve bendeki hata aynı anlama geliyor.

Teşekkür ederim en iyisi temiz kurulum yapacağım ilginiz için tekrardan teşekkür ederim belki başka arkadaşların da önerileri olabilir.
Hocam, hata raporu oluşturmayı deneyin. Hatalı dosyalar var.

Nasıl hata raporu oluşturabilirim acaba kusura bakmayın pek bilgim yok bu konularla ilgili.

Teşekkür ederim en iyisi temiz kurulum yapacağım ilginiz için tekrardan teşekkür ederim belki başka arkadaşların da önerileri olabilir.

Rica ederim. Bu arada mantıksız olabilir ama chipset driveri yüklü ise kaldırıp tekrardan kurar mısınız? Belki çakışma olmuştur. Denemekte fayda var. İşlemden sonra oyunu doğrulamayı unutmayın.

Rehbere göre yapabilirsiniz hocam. Büyük ihtimalle DirectX kaynaklı bir durum. Hatalı dosyaların tespiti için gerekli. Oyunun klasöründe de hatalı dosyalar olabilir. İhtimal çok.

Rehbere göre yapabilirsiniz hocam. Büyük ihtimalle DirectX kaynaklı bir durum. Hatalı dosyaların tespiti için gerekli. Oyunun klasöründe de hatalı dosyalar olabilir. İhtimal çok.

Raporu paylaşacagım birazdan.

Logfile umarım doğru bir şekilde yapabilmiştirim.

Doğru şekilde paylaşabilmiş miyim acaba raporu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı