İşlemci değiştirdikten sonra ne yapmam gerekiyor?

Spade427

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bana bir yardımcı olur musunuz ben şu an Pegatron IPX41-D3 anakart işlemci olarak Intel Dual Core 2 E6800 kullanıyorum.
Yeni bir işlemci olarak Intel Xeon E5450 almayı düşünüyorum ve değiştirdiğimde sorun olmadan kullanabilir miyim? Pek anlamıyorum böyle şeylerden yardımcı olursanız sevinirim.

PC özeliklerim.

Windows 10 64 Bit.
Pentium(r) Dual-Core CPU E6800 @ 3.33GHz 3.33 GHz.
4 GB RAM.
AMD R7 240 128 Bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS modlansa bile E5450 o anakartta çalışmayacaktır. En fazla 65W TDP'lik Core 2 Duo işlemci desteği mevcut.
Anlamadığım bişey var başka bi arkadaş aynı anakart ile Xeon E5440 kullanmak istiyor bahsettiğim olayın linki: Pegatron IPX41-D3 anakartta Xeon E5440 işlemci kullanabilir miyim?
Onunda tdp si 80W ama cevaplarda da öyle bişe dememişler eğer o işlemci olursa onu alayım bari çünkü yetersiz kalıyor şuan kullandığım

Anlamadığım bişey var başka bi arkadaş aynı anakart ile Xeon E5440 kullanmak istiyor bahsettiğim olayın linki: Pegatron IPX41-D3 anakartta Xeon E5440 işlemci kullanabilir miyim?
Onunda tdp si 80W ama cevaplarda da öyle bişe dememişler eğer o işlemci olursa onu alayım bari çünkü yetersiz kalıyor şuan kullandığım
Eski konuymuş ki çalışmamıştır büyük ihtimalle. Bu durumlarda bilgisayar açılırken değişik bir uyarı yazısı çıkıyordu. Konuda örnek gösterilen IPM41, anakart 95W destekliyor.

Başlık dediğiniz gibi lakin konuya cevap olarak yazılan mesajların birindeki uygulama videosu IPM41 için ve onun üzerinden hareket edilmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı