İşlemci Fanı Çalışmıyor, Bilgisayara Görüntü Gelmiyor

Ethics

Hectopat
Daha fazla  
İşlemci soğutucum eskidiği için Thermaltake soğutucu aldım. Montajı biraz zorlu , ben ya Vatan'da ya da bu işten anlayan bir yerde taktırmayı düşünüyordum . Zamanında Mecidiyeköy'de çalışmış , Vatan'da teknik servis elemanlığı yapmış bir arkadaşım " montajı ben yaparım " dedi.

Her şey iyi , güzel ve hoş montajı gayet başarılı bir şekilde yaptı . Fakat işlem sona erdiğinde işlemci fanı önce çalışıyor , sonra duruyor ve hiç görüntü vermiyordu. İşlemciye ve fana elektrik geliyor , soğutucu Thermaltake Contact 30 mavi ledleri sürekli yanıyor.
Bu durum hala devam ediyor. Eski fanı da taktı , fakat hala aynı durumda.
Her şey sağlam ve eksik bir bağlantı gözükmüyor. Fakat işlemci fanı önce çalışıyor , sonra duruyor ve bilgisayar hiç açılmıyor , bios ekranı bile gelmiyor. Her 2 soğutucu denendi .
İşlemci fanı hariç bütün fanlar çalışıyor . Anakart üzerinde elektrik var , fakat böyle bir sorun oluştu.
Neden olabilir ? Arkadaşın ve benim kafa durmuş durumda .
Yardımcı olursanız sevinirim .

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durum beni aşacak sanırım , evde bu iş olmayacak . Anakart ve diğer parçaları aldığım yetkili servise götüreceğim. Orada ilgilenirler .
Bütün parçalar 2 yıl garantiliydi . Beynimiz resmen durdu . Psu sağlam ama bende sorunun anakart kaynaklı olduğunu düşünüyorum .

Bu durum beni aşacak sanırım , evde bu iş olmayacak . Anakart ve diğer parçaları aldığım yetkili servise götüreceğim. Orada ilgilenirler .
Bütün parçalar 2 yıl garantiliydi . Beynimiz resmen durdu . Psu sağlam ama bende sorunun anakart kaynaklı olduğunu düşünüyorum .

İşlemci soğutucum eskidiği için Thermaltake soğutucu aldım. Montajı biraz zorlu , ben ya Vatan'da ya da bu işten anlayan bir yerde taktırmayı düşünüyordum . Zamanında Mecidiyeköy'de çalışmış , Vatan'da teknik servis elemanlığı yapmış bir arkadaşım " montajı ben yaparım " dedi.

Her şey iyi , güzel ve hoş montajı gayet başarılı bir şekilde yaptı . Fakat işlem sona erdiğinde işlemci fanı önce çalışıyor , sonra duruyor ve hiç görüntü vermiyordu. İşlemciye ve fana elektrik geliyor , soğutucu Thermaltake Contact 30 mavi ledleri sürekli yanıyor.
Bu durum hala devam ediyor. Eski fanı da taktı , fakat hala aynı durumda.
Her şey sağlam ve eksik bir bağlantı gözükmüyor. Fakat işlemci fanı önce çalışıyor , sonra duruyor ve bilgisayar hiç açılmıyor , bios ekranı bile gelmiyor. Her 2 soğutucu denendi .
İşlemci fanı hariç bütün fanlar çalışıyor . Anakart üzerinde elektrik var , fakat böyle bir sorun oluştu.
Neden olabilir ? Arkadaşın ve benim kafa durmuş durumda .
Yardımcı olursanız sevinirim .
Soğutucunun güç kablosunu anakarta takarken dişlerinden birini kırmış olabilirsiniz. Dişliler sağlam ise 24 pin güç girişini kontrol ediniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucuyu başka bir kasaya montaj yapmadan, sadece güç kablosuu takarak deneyin, eğer çalışırsa sorunun asıl kaynağına yönelebilirsiniz.

Sorunu nasıl çözdünüz sıkıntı neymiş bende de benzer bişey oldu ben pc gece kapattım sabah kalktım sizinkiyle aynı sorun

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı