İşlemci fanı çok ses yapıyor

Yağızwow

Hectopat
Öncelikle selamlar. Bundan 1 ay önce bilgisayarımın işlemci fanını kırmıştım ve yenisini aldım. Gidip bilgisayarcıya taktırdım ama çok fazla ses yapıyor, çok fazla dikkatimi alıyor. Önceki fanımda böyle bir sorun yoktu. Ama işlemci fanını değiştirdikten sonra ürünün kalitesizliğinden mi bilinmez ama dönüş hızı yüksek ve ses yapıyor. Sistem boşta 30-35 derece. Lütfen yardımcı olun. En azından dönüş hızını kısabileceğim bir imkanım var mı? Teşekkürler.

Anakart modelim: ECS G31T-M7

Öncelikle selamlar. Bundan 1 ay önce bilgisayarımın işlemci fanını kırmıştım ve yenisini aldım. Gidip bilgisayarcıya taktırdım ama çok fazla ses yapıyor, çok fazla dikkatimi alıyor. Önceki fanımda böyle bir sorun yoktu. Ama işlemci fanını değiştirdikten sonra ürünün kalitesizliğinden mi bilinmez ama dönüş hızı yüksek ve ses yapıyor. Sistem boşta 30-35 derece. Lütfen yardımcı olun. En azından dönüş hızını kısabileceğim bir imkanım var mı? Teşekkürler.

Anakart modelim: ECS G31T-M7
En büyük sorun fanın içerisindeki manyetik elektrik motorun balans ayarınsan kaynaklıdır kargolanmads veya montaj esnasında fanla temas edildiyde hafif basıldıysa balansı bozulur ve gürültü yapar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı