İşlemci fanı şecimi

onurlu sorular

Hectopat
Başlığa bakmayın siz; belki yönetici müdale eder. Sormak istediğim şu; benim işlemci fanımın altı kare idi, ayaklı kilipsli deliklere geçirip kitlenen ama ayakları kırıldı. Bende aynı tip fan ama altı yuvarlak olan fan aldım fark ederi mi? Uyumsuzluk falan söz konusu olur mu? Bir de bilgisayarı bana altı bakır olandan verdi. 30 TL ödedim, uygun mu? Kazıklandım mı? :/

Başlığa bakmayın siz; belki yönetici müdale eder. Sormak istediğim şu; benim işlemci fanımın altı kare idi, ayaklı kilipsli deliklere geçirip kitlenen ama ayakları kırıldı. Bende aynı tip fan ama altı yuvarlak olan fan aldım fark ederi mi? Uyumsuzluk falan söz konusu olur mu? Bir de bilgisayarı bana altı bakır olandan verdi. 30 TL ödedim, uygun mu? Kazıklandım mı? :/
Soket uyuyorsa elbette olur.

@Strider0628'in söylediğine ek olarak bakır daha iyi bir soğutma sağlar.

Kazık yememişsin gayet normal bir fiyat internet üzerinde de genelde o civarda (+kargo) .

Bence öyle bir şey yapmak yerine düşük seviyeli bir işlemci soğutucusu alabilirdin. Mesela Snowman M200 modeli şu anda 80 TL civarında. Bu da linki:

Soket uyuyorsa elbette olur.
Tamamdır hocam çok yadımın dokunuyor eywallah soket uyuyor 775 pinli internetten baktım sadece altı.kare değil yuvarlak
@Strider0628'in söylediğine ek olarak bakır daha iyi bir soğutma sağlar.
Bilmiyorum vallah oda daha iyi soğutur dedi
Bence öyle bir şey yapmak yerine düşük seviyeli bir işlemci soğutucusu alabilirdin. Mesela Snowman M200 modeli şu anda 80 TL civarında. Bu da linki:

Msı 775 anakart hocam eski bendeki

Tamamdır hocam çok yadımın dokunuyor eywallah soket uyuyor 775 pinli internetten baktım sadece altı.kare değil yuvarlak
Yuvarlak olup olmaması değil. Mevcut soketin destekleyip desteklememesi önemli, zaten soketi de söylemediniz ürünü de söylemediniz. Bilmediğim ürün ve anakart hakkında nasıl bir yorum yapmamı beklersiniz ki. Ben ilah mıyım ? Birde şu yazım kurallarına dikkat etseniz hiç fena olmaz, bu forumda.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı