İşlemci fanı yerinden çıkmıyor

NazDrovya

Hectopat
Merhaba yeni bir işlemci aldım ve takacaktım. Canların yanlardaki kilitleri açtım, yukarı çekiyorum gelmiyor. Zorlamak da istemiyorum kırılır diye, neden gelmiyor?

Mandalların sabitlemediğinden emin olduktan sonra hafif hafif hareket ettirirseniz çıkacaktır yapıştırıcı ile yapıştırmadılar ya!

Kasayı dik konuma getir ve diğer kapağını da aç. Öncelikle bütün kilitlerin sola doğru döndürülmüş (açık konum) olduğuna emin ol. Sonrasında bir elinle fanı tutarken diğer elinle kasanın arka bölümünden içe geçmiş (sıkışmış) kilit mekanizmasını içeriye doğru ittir. 4 ucu da bu şekilde yap. Fan serbest kalacak.

Kasayı dik konuma getir ve diğer kapağını da aç. Öncelikle bütün kilitlerin sola doğru döndürülmüş (açık konum) olduğuna emin ol. Sonrasında bir elinle fanı tutarken diğer elinle kasanın arka bölümünden içe geçmiş (sıkışmış) kilit mekanizmasını içeriye doğru ittir. 4 ucu da bu şekilde yap. Fan serbest kalacak.
Baktım beyaz şeyler duruyor bir tanesini çıkarttım ama diğerleri olmuyor

Intel'ın stok fanlarında iki dişin ortasındaki çubuk, iki plastik dişi anakart vida bölümüne sıkıştırır. Şimdi baştan alalım. Bütün vida kulakçıklarını sola doğru çevir ve açık konuma getir. Sonrasında bir elinle fanı tutarken bir elinle de bu kulakçıkları yukarı doğru çek. Bu şekilde serbest bırakmış olacaksın. Eğer ki bir elinle fanı sabit kalacak şekilde tutmazsan, kulakçığı yukarı doğru çekerken tekrar anakart vida bölümüne sıkışacak ve çıkmayacak.

Daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi senin için en kolay yöntem kasayı dik konuma getirip dediğim şekilde yapman. Bir elinle fanı anakart üzerinde sabit şekilde tut, çünkü arkadan orta çubuğu içeri doğru ittireceksin. Orta çubuğu içeri ittirdiğinde artık vida sıkışmış olmayacak, kalan 2 plastik dişi de aynı şekilde elinle ittirerek anakart üzerinden kurtarmış olacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı