İşlemci fanı yerine kasa fanı takmak

Makaleler
5
Yer
elazığ
Başta delilik gibi geldi, sonradan ısı değerleri daha iyi çıktı. Bloğun üzerinde 1 numaralı resimdeki fan vardı, duruyor dokununca yeniden çalışıyordu, ben de Xigmatek kasa fanı taktım ve 5 derece ısı düşüşü oldu.

1.jpg
2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanı tam tersi yönde takın, daha etkili olur. Üstüne hava verilmesi bu tip soğutucularda doğru değil, üzerindeki sıcak havayı alması gerekiyor.

Selam
Başta delilik gibi geldi, sonradan ısı değerleri daha iyi çıktı. Bloğun üzerinde 1 numaralı resimdeki fan vardı, duruyor dokununca yeniden çalışıyordu, ben de Xigmatek kasa fanı taktım ve 5 derece ısı düşüşü oldu.

Eki Görüntüle 322234Eki Görüntüle 322235
Selam güzel bir iş yapmişsin aferin sana! taktiğin kasa fan üç pin olarak görünüyor. O, kasa faninin pinlerini Anakarta olan SYS Fanami yoksa CPU Fanami takdinmi ?

Normal CPU fan'a takıliydi, şuan bilgisayar babamda. İsi değerleri fan kaliteli olduğu için çok iyiydi.
Tesekkur ederim ! sen yaptiğin gibi aynisini 2 sene önce yapmiştim ama ben güç kaynağindan gelen Molexe bağlamiştim fani siyah ve kirmizi 12v çalşyordu cok iyi soğutyordu 10 derce sicaklik inmişdi
Bundan önceki fanda böyle takılmış o yüzden böyle taktım bilgi için teşekkürler
sanirim bu anakart gigabayteidi!

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı