İşlemci fanının ayağı kırıldı

Mert0024

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün kasanın içerisini temizlerken, işlemci fanının 2 ayağı da kırılmış ama fan, taş gibi sağlam sallanmıyor. İşlemcim zarar görür mü ya da işlemcinin sıcaklığı artar mı?

Yaşadığınız yerdeki bilgisayarcılara sorun belki işlemci ayağı satan vardır. Ayaksız kullanmamanızı tavsiye ederim.

2 ayağı kırık dediğim şöyle, her ayakta kıskaç gibi ikişer küçük plastik varya. 2 ayakta o 2 plastiğin bir tanesi yok, yani şöyle 2x2x1x1

Şimdilik 2 ayakla birlikte macun tutuyor sanırım. Zamanla sorunlar çıkacaktır.
Hocam bugün kasayı temizlerken farkettim. İşlemcinin üzerinde ki termal macun yok denecek kadar az, sizce ondan işlemci ısınıyor olabilir mi?

Intel stok fanlarda fan sabit olsa bile bir süre sonra o ayaklardan biri atıyor. Tavsiyem yakınındaki bilgisayarcılara sorman. İnternetten de sipariş edebilirsin ama kargo ücreti ayaklardan kat kat daha pahalı olacak.

Başıma çok geldi, senin gibi sallanmayan fanım vardı ve dört gün sonra bilgisayarı kullanırken ayaklardan biri attı. Sıcaklık problemi yaşadım, sağlıklı soğutma için tüm ayakların tam anlamda anakartın arkasına oturması şart.

2 ayağı kırık dediğim şöyle, her ayakta kıskaç gibi ikişer küçük plastik varya. 2 ayakta o 2 plastiğin bir tanesi yok, yani şöyle 2x2x1x1

Hocam bugün kasayı temizlerken farkettim. İşlemcinin üzerinde ki termal macun yok denecek kadar az, sizce ondan işlemci ısınıyor olabilir mi?
Olabilir.
Üzerinden de epey zaman geçtiyse macunu yenilemekte fayda var.
Soğutucunun ayaklarına da iyice bir bakın.

Olabilir.
Üzerinden de epey zaman geçtiyse macunu yenilemekte fayda var.
Soğutucunun ayaklarına da iyice bir bakın.
Yaklaşık bi 5-6 yıldır macunu yenilemiyorum, eğer yeniledikten sonra hala ısınırsa demek ki fandan kaynaklıyor, cevabın için teşekkür ederim.

Intel stok fanlarda fan sabit olsa bile bir süre sonra o ayaklardan biri atıyor. Tavsiyem yakınındaki bilgisayarcılara sorman. İnternetten de sipariş edebilirsin ama kargo ücreti ayaklardan kat kat daha pahalı olacak.

Başıma çok geldi, senin gibi sallanmayan fanım vardı ve dört gün sonra bilgisayarı kullanırken ayaklardan biri attı. Sıcaklık problemi yaşadım, sağlıklı soğutma için tüm ayakların tam anlamda anakartın arkasına oturması şart.
Söylediğini dikkate alacağım, teşekkür ederim cevabın için.

Geri
Yukarı