İşlemci frekansı yükte bile düşük

Fatal11Prime

Picopat
Merhaba arkadaşlar. İşlemci gayet iyi çalışıyor sıkıntı yok gibi ama testlerde baktığımda %100 kullanımda bile 0.80 GHz'yi geçmiyor ve maks elektrik kullanımı 8W, bu yüzden bilgisayar cidden çok kasmakta. 8W'ı geçmiyor. Nasıl yükseltebilirim bir bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. İşlemci gayet iyi çalışıyor sıkıntı yok gibi ama testlerde baktığımda %100 kullanımda bile 0.80 GHz'yi geçmiyor ve maks elektrik kullanımı 8W, bu yüzden bilgisayar cidden çok kasmakta. 8W'ı geçmiyor. Nasıl yükseltebilirim bir bilgisi olan var mı?
Güç tasarrufu modunda olabilir mi? Ayrıca işlemci modeli nedir?

Güç seçeneklerinden yüksek performansa ayarla yaptın mı?

Onu nereden yapıyoruz.

Güç tüketimine hangi uygulama ile baktın?

Onu nereden yapıyoruz.
Windows Güç Tasarrufu ayarlarından.

Onu nereden yapıyoruz.
Denetim masası, büyük simgeler, güç seçenekleri. Nihai performans varsa onu açın, yüksekten de daha fazla performans verecektir. Eğer orada yoksa CMD'yi açıp şu komutu yapıştırıp denetim masasına tekrar bakın.

Kod: powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61

Peki bunun pc ye faydası nelerdir?
Denetim masası, büyük simgeler, güç seçenekleri. Nihai performans varsa onu açın, yüksekten de daha fazla performans verecektir. Eğer orada yoksa CMD'yi açıp şu komutu yapıştırıp denetim masasına tekrar bakın.

Kod: powercfg -duplicatescheme E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749Eb61

Bunun PC'ye faydası nedir?

Geri
Yukarı