İşlemci GHz değerini yükselttikten sonra PC açılmıyor

NeoNima

Hectopat
Makaleler
1
İşlemcinin GHz'sini yükseltecektim. 3.4 yerine 4.4 yaptım ve PC açılmıyor. İşlemcim i7 4770K. İşlemcinin fanı başlatılıyor sonra duruyor. Sonra bir daha deniyor kasa fanı falan açılmıyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
La havle. Hocam o zaman standart işlevi yapalım. Genelde bu şekilde sorun çözülebiliyor. Nasıl bir o.c yaptıysan artık bilmiyorum. Kasadan güç fişini sök ve güç tuşuna ardı ardina basarak statik elektriği boşalt. BIOS pilini çıkart. Monitöre bağlı kablo vs olmasın. Sonra RAM'leri sök yer değiştirme yap. Sonra HDD'nin SATA kablosunun yerini değiştir başka SATA girişine tak. BIOS pilini yerine tak ve tekrar açmayı dene.

La havle. Hocam o zaman standart işlevi yapalım. Genelde bu şekilde sorun çözülebiliyor. Nasıl bir o.c yaptıysan artık bilmiyorum. Kasadan güç fişini sök ve güç tuşuna ardı ardina basarak statik elektriği boşalt. BIOS pilini çıkart. Monitöre bağlı kablo vs olmasın. Sonra RAM'leri sök yer değiştirme yap. Sonra HDD'nin SATA kablosunun yerini değiştir başka SATA girişine tak. BIOS pilini yerine tak ve tekrar açmayı dene.

Hocam volraj falan oynamafım sadece GHz arttırdım onu da BIOS resetleyerek çözdüm ve dediğiniz her səyi konuyu açmadan önce denedim ama olmuyor anlamadım iternette de bir şey yok diskler kısa devre mi yaptı ne yaptı bilmiyorum.

Artı -1 Eksi
Diskle ilgili bir durum oluşamaz. Çünkü o C'nin disk sürücüleriyle alakası yok. Mutlaka BIOS ayarları ile ilgili bir durumdur. Yerinde olsam mademki bu anlatılanları yaptın, bir de BIOS ayarlarıyla oynamanı tavsiye ederim. Mutlaka bir yerde bir ayar disable ya da enable. Özellikle boot menüsüne bir göz gezdirin.

Diskle ilgili bir durum oluşamaz. Çünkü o C'nin disk sürücüleriyle alakası yok. Mutlaka BIOS ayarları ile ilgili bir durumdur. Yerinde olsam mademki bu anlatılanları yaptın, bir de BIOS ayarlarıyla oynamanı tavsiye ederim. Mutlaka bir yerde bir ayar disable ya da enable. Özellikle boot menüsüne bir göz gezdirin.

Bir bakayım hocam.

Bak aklıma bir şey geldi. Senin BIOS hangi BIOS bilmiyorum ama genelde mantığı aynıdır. Şu yazacağımı denesene bir.

Frequency Configuration ayarından PCIclock Sync. To CPU'yu disable yapıp, altındaki PCI Clock değerini 33MHz getir.

Geri
Yukarı