İşlemci Hızının 0.54'e Düşmesi

Krantan

Femtopat
Arkadaşlar bu sorun bir kez daha başıma geldi yakın zamanda ancak restart atınca düzeldi bende pek takmadım, az önce tekrar oldu 3.7'de çalışan işlemci bir anda 0.54'e sabitleniyor ve bilgisayar donmaya başlıyor, restart atınca düzeliyor. Bu sorun neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Mentlegen07

Hectopat
Yer
MacXP ve techno3030 ile keyif çayı içiyor.
Arkadaşlar bu sorun bir kez daha başıma geldi yakın zamanda ancak restart atınca düzeldi bende pek takmadım, az önce tekrar oldu 3.7'de çalışan işlemci bir anda 0.54'e sabitleniyor ve bilgisayar donmaya başlıyor, restart atınca düzeliyor. Bu sorun neden olabilir?
İşlemci kendini Thermal Throttling'e sokuyor olabilir. Sıcaklık değerlerinize baktınız mı?

KS
Krantan

Krantan

Femtopat
Intel islemci kullaniyorsaniz ThrottleStop kullanabilirsiniz, AMD kullaniyorsaniz pil tasarrufu modunda olabilir bilgisayar.
dengeli,güç tasarrufu ve yüksek performans var. Dengeli olanı kullanıyorum işlemcim ryzen 5 2600
İşlemci kendini Thermal Throttling'e sokuyor olabilir. Sıcaklık değerlerinize baktınız mı?
39-40 civarlarında değişiyor boşta
Sıcaklıklar ne durumda ? İşlemciniz ne ? Bilgisayar performans modunda mı ?
dengeli modda 39-40 derece

efedesu

Gigapat
Yer
地獄
tamam öyle deneyeyim, biosu nasıl sıfırlayacağım rehber varmıdır ?

Teknosever6565

Picopat
Yer
Van
Dengeli, güç tasarrufu ve yüksek performans var. Dengeli olanı kullanıyorum işlemcim Ryzen 5 2600.

39-40 civarlarında değişiyor boşta.

Dengeli modda 39-40 derece.

Yüksek performansa ayarlayın.

EmrahGK

Decipat
Yer
Başakşehir
Aynı sorundan muzdarip bir arkadaş daha :D.

Yukarı