İşlemci için değişim veya para iadesi dendi

FuryanD

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim garantideydi ekran gidip gelme problemi dolayısıyla ve sistemin her şeyi gelmiş, işlemci hariç. Bugün 27 gün oldu, aradım vatan bana AMD'ye 7'sinde ulaştı ve pazarları da saymazsak ürünü yollamak için 20 gün sınırını bekliyorlar 30'unda doluyor o zaman gönderirler, değişim veya para iadesi dediler. Bende iade istemiyorum dedim, orası bizi ilgilendirmiyor dedi. Bu normal mi bilen biri yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sistemim garantideydi ekran gidip gelme problemi dolayısıyla ve sistemin her şeyi gelmiş, işlemci hariç. Bugün 27 gün oldu, aradım vatan bana AMD'ye 7'sinde ulaştı ve pazarları da saymazsak ürünü yollamak için 20 gün sınırını bekliyorlar 30'unda doluyor o zaman gönderirler, değişim veya para iadesi dediler. Bende iade istemiyorum dedim, orası bizi ilgilendirmiyor dedi. Bu normal mi bilen biri yardımcı olabilir mi?

Orası bizi ilgilendirmez diyemez. Değişim ya da para iadesini ürünü aldığınız firma yapıyor. Paşa paşa ilgilendirir :), para iadesi şu an aynı işlemciyi almaya yetmiyorsa değişim isteyin. Kabul etmezler ise fiyat farkından dolayı talep ettiğinizi belirterek tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz, orada çözülür sorununuz.

Öncelikle mükemmel cümle bozukluklarınız ve devriklikleriniz için tebrik ederim. Gerçekten bir durum bu kadar kötü anlatılabilirdi. Neyse ki anlayabildim probleminizi.

Garanti kapsamında tamirat süresi ürünü teslim etmenizden itibaren 20 iş günüdür. 20 iş günü içerisinde ürünü tamir ettirmek zorundalar. Eğer 20 günlük süre içerisinde tamiri mümkün değilse, tamir edilememişse veya tamir etseler bile tekrar aynı arıza ortaya çıkarsa ürünün ve doğal olarak ödediğiniz bedelin iadesini, ayıp oranında ürün bedelinde indirim ya da 30 gün içerisinde ürünün yenisiyle veya üst modeliyle değişimini isteyebilirsiniz.

Bizi ilgilendirmiyor diye bir şey demeleri mümkün değil. Siz ürünü vatandan faturalı bir şekilde almışsınızdır muhtemelen. Size sattıkları ürüne karşı ''beni ilgilendirmiyor'' şeklinde bir argüman öne süremezler...

Eğer tüm bu sürece rağmen sonuç alamazsanız Tüketici Hakem Heyetine başvurabilir ve bu seçimlik haklarınızın kullanabilirsiniz.​

Öncelikle mükemmel cümle bozukluklarınız ve devriklikleriniz için tebrik ederim. Gerçekten bir durum bu kadar kötü anlatılabilirdi. Neyse ki anlayabildim probleminizi.

Garanti kapsamında tamirat süresi ürünü teslim etmenizden itibaren 20 iş günüdür. 20 iş günü içerisinde ürünü tamir ettirmek zorundalar. Eğer 20 günlük süre içerisinde tamiri mümkün değilse, tamir edilememişse veya tamir etseler bile tekrar aynı arıza ortaya çıkarsa ürünün ve doğal olarak ödediğiniz bedelin iadesini, ayıp oranında ürün bedelinde indirim ya da 30 gün içerisinde ürünün yenisiyle veya üst modeliyle değişimini isteyebilirsiniz.

Bizi ilgilendirmiyor diye bir şey demeleri mümkün değil. Siz ürünü vatandan faturalı bir şekilde almışsınızdır muhtemelen. Size sattıkları ürüne karşı "beni ilgilendirmiyor" şeklinde bir argüman öne süremezler...

Eğer tüm bu sürece rağmen sonuç alamazsanız Tüketici Hakem Heyetine başvurabilir ve bu seçimlik haklarınızın kullanabilirsiniz.​

20 günün dolmasını bekliyorlar büyük ihtimalle ve yoğunluktan ötürü beklendiğini söyledi müşteri hizmetleri. 20 günün dolmasını beklemeleri normal mi bunu bilmek istedim.

@FuryanD tam olarak anlamadığım için yanlış bir şey söylemek istemiyorum. Durumu baştan tekrar anlatabilir misiniz?

Yeni aldığım sistemde ekranım gidip geliyordu. Bende vatana servise verdim 1 Eylül'de. Bugün aradım vatan müşteri hizmetlerini ve bana 30 Eylül'de AMD'nin 20 iş günü kuralı doluyor dedi. Bende sordum iade mi olacak fark oluştu nasıl olacak bu iş diye. En son AMD ile sizin aranızda iade veya değişim olur dedi.

Ben iade istemiyorum fark oluştu ve 20 günlük süreç normal yoğunluk vesaire demesi normal mi?

Servise giden ürün 20 iş gününde tamir olmazsa sizin iade/değişim hakkınız doğar. Seçim yapmak da sizin hakkınız, isterseniz iade isterseniz değişim olur.

Değişim istediğinizde iade için zorlarlarsa kabul etmeyin, konu açıp beni etiketlerseniz yardımcı olurum. Bu süre zarfında her türlü belge işinizi kolaylaştıracağından olabildiğince çok belgeyi saklayın.

Vatan Bilgisayar'ın "AMD ile aranızda halledin" deme olayı yok. Garanti kapsamında bizzat ilgilenmek zorundalar. Para iadesi sizi zarara uğratacaksa ya aynı ürünü verecekler ya da ellerinde yoksa misliyle değişim yapmak zorundalar. Öyle yanar döner tavırlar sergilerlerse THH yanınızda olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı