İşlemci için termal macun önerisi

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar Vatan'dan alabileceğim 70 belki 80TL bütçe ile alabileceğim iyi bir macun önerebilir misiniz?
Bulduğum macunlar:
  1. CM mastargel maker nano partikullu termal macun r2
  2. CM mastargel pro termal macun r2
  3. Thermaltake TG4 macun
  4. CM mastergel maker thermal macun
  5. CM Mastergel pro termal macun
İşlemcim Ryzen 5 2600X. Stock soğutucu ve stock macun ile kullanıyordum. 7-8 ay oldu alalı.
Bu arada işlemcim yük altında(Stress testinde %100 kullanımda) 110W'a çıkıyor. ASUS TUF B450 PLUS GAMING anakart ve ASUS optimal modunda 3.8GHz olarak çalışıyor. Ama AMD 95W demiş bende 110W ve üzerinde çalışması normal mi?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'de termal macun fiyatları çok uçuk durumda olduğundan yabancı youtuberların da performansından bayağı etkilendiği bu macunun 30 gramını 35₺+12₺ vergi vererek satın aldım. Ancak dahaca kullanmadım. Şuanda işlemcimde (ryzen 2400g) Arctic mx-4 2019 sürülü. Siz de bu macuna bir bakın derim.
Bu da aynı macunun Türkiye fiyatı.

Türkiye'de termal macun fiyatları çok uçuk durumda olduğundan yabancı youtuberların da performansından bayağı etkilendiği bu macunun 30 gramını 35₺+12₺ vergi vererek satın aldım. Ancak dahaca kullanmadım. Şuanda işlemcimde (ryzen 2400g) Arctic mx-4 2019 sürülü. Siz de bu macuna bir bakın derim.
Bu da aynı macunun Türkiye fiyatı.
Vatan'dan almak zorundayım.
Arctic MX-4 2019 önerebilirim. İlk seçiminiz de olabilir.
Vatan'dan almak zorundayım.
@Shimada Sensei lütfen yardımcı olma şansın varsa yardımcı olabilir misin? İşlemcim Asus optimale aldığım için 3.6Ghz den 3.8 e çıktı. Şimdi sorun şu AMD bu işlemci için 95W güç tüketimi olduğunu söylemiş ama benimki 112W'a kadar çıkıyor. Bu işlerde iyi olduğunu bildiğim sayılı kişilerdensiniz.
Ben kendim Mastergel Maker Nano kullanıyorum. Amd'nin stok termal macunu ile arasında 7-10 derece fark etti tavsiye ederim.
Büyük ihtimalle bunu alacağım.
Arkadaşlar CM master gel Maker Nano yoktu bende 2. seçenekteki macunu aldım. Üşenmediğim bir zaman deneyip yarattığı farkı yazacağım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı