İşlemci ısı sensörü nerede?

yozlasdas

Kilopat
Yer
Gebze, Kocaeli, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Kimyacı olmaya çalışıyor.
Merhaba arkadaşlar 1 yıl önce bir hız aşırtma maceram olmuştu. Malesef külüstür ekipmanlarla olmayacağını anladım. Şimdi şu iki gündür ise şeytan dürttü anakartı yakmadan bırakma diyor. :p Her neyse ben daha önce D945 işlemcimi 3.6'ya kadar çıkartmıştım lakin stabil çalışmıyordu. 3.4'de ise stabildi fakat mosfetler yüklemelerde 90C'ye çıkıyordu. Bende fabrika hızında kullanıyordum. Şimdi anakartın köprüleri gibi mosfetlerin üstüne alüminyum parçalar koydum. Çokta güzel oldu ısıyı da alıyor. Şuan 3.4'de sorunsuz çalışıyorlar.

Lakin şimdide bios'da sıcaklık 127C gösteriyor. 20'lerden başlayıp 127'de felan sabit kalıyor. Hemen altında max sıcaklık ayarı var. 60C'de duruyor. Eğer gerçekten 127C olsa zaten 60 üstünde kapanması lazım! Acaba diyorum mosfetleri soğuturken orada olan cpu ısı sensörüne mi değiyor? Nerede bu sensör?

Daha da aşırmak istiyorum. 3.6'da stabilite testi yapmak istiyorum lakin önüme ısı engeli takıldı. Isı ölçümü yapamazsam nasıl oc. yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet eminim 127 santigrat'dı. Sonradan 'acaba tam oturmamış olabilir mi?' dedim ve söküp yeniden taktım. Sorun halloldu. Tabi hala max.60 dereceye ayarlanmışken nasıl 127 gösterebiliyor çözülmüş değil.

Şu an 3.45'te kullanıyorum. Daha üstünde kararlı olmuyor. Anakartta da voltaj değerleri kilitli olduğu için sınıra ulaştım. Stock fanla testlerde maximum 55°'yi gördü.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı