İşlemci Kullanımı %100 Olmuyor

SLYMN

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Oyunlarda FPS dropları olduğunda ne oluyor diye kontrol edeyim dedim ve işlemcimin hiçbir şekilde %100 kullanıma ulaşamadığını gördüm. WinRAR ile Benchmark test yaptığımda fotoğrafta da görüldüğü gibi sürekli dalgalanma oluyor ve %95'i geçmiyor. Herhangi bir program vb. uygulama yüklemedim, başlangıç ve arka plan programlarını da takip ediyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde işlemcinin %100 olmaması lazım zaten. Düşük yüzdelerde kullanılması daha iyidir. Oyun işlemciyi ne kadar zorlarsa o kadar kullanılır. Ekran kartı gibi yüksek yüzdelerde kullanılması gerekmiyor. %100 olursa takılma, donma, yavaşlama gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Drop birçok nedenden olabilir. Sisteminizi tam yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

Win10 64 bit, a320m anakart, gtx 1050 Gpu, 8Gb ram, r3 1200 işlemci.

İşlemci kullanımı az olmalı zaten.Fazla olursa sıkıntı.
Sistemim iki senelik, farklı nedenlerden dolayı çok defa test yaptım, işlemci %100'de stabil çalışıyordu, şimdi bir problem var ki oyunlarda da bariz belli oluyor.

Son düzenleme:
Win10 64 bit, a320m anakart, gtx 1050 Gpu, r3 1200 işlemci.

Sistemim iki senelik, farklı nedenlerden dolayı çok defa test yaptım, işlemci %100'de stabil çalışıyordu, şimdi bir problem var ki oyunlarda da bariz belli oluyor.
Sistemin tamamanı yazmıyorsunuz ancak çözüm bekliyorsunuz. RAM modeli ve miktarı nedir?

Geri
Yukarı