İşlemci madenciliği genel olarak nedir ve nasıl yapılır?

Batuhan Gün

Decapat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Arkadaşlar Ryzen 7 3700X işlemcili bir kasaya sahibim fakat monitörüm elime 1 ay sonra ulaşacak 1 ay boyunca bu kasayı değerlendirmek istiyorum. Acaba CPU mining yapsam ne kadar gelir elde ederim? Güvenli mi? İşlemciye zarar verir mi? Ve yapmak istersem nereden, nasıl yaparım?

Arkadaşlar Ryzen 7 3700X işlemcili bir kasaya sahibim fakat monitörüm elime 1 ay sonra ulaşacak 1 ay boyunca bu kasayı değerlendirmek istiyorum. Acaba CPU mining yapsam ne kadar gelir elde ederim? Güvenli mi? İşlemciye zarar verir mi? Ve yapmak istersem nereden, nasıl yaparım?
MinerGate kullanarak Monero madenciliği yapabilirsiniz işlemcinize zarar vermeden. Gelirinizi tahmin etmesi zor ancak işlemciniz gayet yeterli.

Bende Ryzen 7 4800H var. Araştırdım biraz ama genel görüş işlemcinin yorulduğu, ve kendi elektrik parasını zar zor çıkardığı yönünde. Yani mining yaparken işlemcin ömrünü doldurduğunda elinde biriken para yenisini almaya yetmiyor 'deniliyor'. Denemedim bilmiyorum ama herkesin ekran kartı kullanmasının bir sebebi olduğunu düşünüyorum.

Ben Ryzen 5 3600 ile 650 h ile haven coin kazıyorum günlük 50 küsur cent getirisi var. Tabi elektrik faturasını düşmeden. H değeri düşük görünmesin bu algoritma böyle. Elektrik faturasını düşsemde az da olsa kârı var. İşlemcinin 12 çekirdeğinden sadece 8'ini kullandığını için bu algoritma, elektrik harcaması azalıyor hem de sıcaklık düşükte kalıyor. Senin Ryzen 7 3700X inle benim işlemciden biraz daha fazla kazanma ihtimalin var. Ayrıca bu madencilik zarar vermez sıkıntı çıkarmaz. Denemek istersen buyur:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı