İşlemci mi Ekran kartı mı ?

Safa Akpolat

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sitem özelliklerim;
HD3850
Amd Athlon x2 4400+
4Gb ram
1TB HDD
Gigabyte Ga69vms2 anakart

Bilgisayarımın daha iyi oyunları açması için Fx8320 + Uyumlu Anakart + Ram alıp Hd3850 yi kullanmaya devam mı etmeliyim yoksa GTX780 ti mı almalıyım?

Merhaba arkadaşlar sitem özelliklerim;
HD3850
Amd Athlon x2 4400+
4Gb ram
1TB HDD
Gigabyte Ga69vms2 anakart

Bilgisayarımın daha iyi oyunları açması için Fx8320 + Uyumlu Anakart + Ram alıp Hd3850 yi kullanmaya devam mı etmeliyim yoksa GTX780 ti mı almalıyım?

FX 8320 gibi bir işlemciyi alıp birde HD 3850 kullanacaksınız. Bu sefer İşlemci Ekran Kartına değil Ekran Kartı İşlemciye yetişemiyecek yahu :)

Recep abi gtx titan + pentium kullanmıştı hiç darboğaz olmamıştı ama benim işlemcimde çok kötü şimdilik ikisine yaterli param yok ilk olarak hangisini almalıyım ?

550 watt +80 sertifikalı bir güç kaynağı ve ekran kartı olarak ta GTX 970 , r9 280x , r9 285x yada GTX 960 kartlarından birini al. Artık hangisine bütçen yetiyorsa. ( Sıralaman önerdiğim gibi olabilir)

Kolay gelsin.

İşlemcim oyunlarda sorun çıkartmaz mı ?

Oyununa göre değişir. Sen ikisinden birini değiştireyim demişsin bu açıdan ekran kartı daha mantıklı. Bazı oyunlarda 2 çekirdek sıkıntısı var GTAV te olacak mı bilmiyorum. Bunu konu dışında tutarsak ; bende 2,4 ghz 3 çekirdekli amd işlemci var dying light , hitman absolution , max payne 3 , gta 4 , battlefield MW işte bu tarz oyunlarda bir problem yaşamıyorum. Seninde işlemci tarafında yaşayacağını düşünmüyorum. Ama 1-2 sonra mutlaka işlemci , anakart , ram güncellmesine gitmen gerekir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı