İşlemci mi ? Ekran Kartı mı?

• Konuyu başlatan ilker
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 4B
I

ilker

Ziyaretçi
Merhaba sistemimi yenileyeceğim. Amacım oyun oynamak sizce Anakart, İşlemci, mi almalıyım. Veya Ekran Kartı, Anakart, Soğutucu alıp İşlemciye OC yapıp mı kullanmalıyım ?

Mevcut Sistem:
  • Intel Core 2 Duo E4300 1.80 GHz
  • MSI MS-7255 P4M890 DDR2
  • Kingston 667 MHz 2 GB DDR2
  • Sapphire HD 5570 1 GB 128
  • Samsung Sata HDD 7200 RPM 160 GB
  • 450 W Pegasus PSU

Almayı düşündüğüm İşlemci,Anakart,Bellek :

• AMD FX 4100
  • 760G Çipsetli anakart
  • DDR3 4 GB Bellek

Almayı Düşündüğüm Ekran Kartı Anakart:
  • HD 7770 veya GTX 650 serisi
  • MSI G41 P33 Combo
  • Thermaltake Contac 21 Soğutucu

Sizce oyun için hangisi daha mantıklı olur ? Oyunlarda İşlemcini mi Ekran Kartının mı yeri büyüktür ?
Not: Bütçe 400 TL

Merhaba sistemimi yenileyeceğim. Amacım oyun oynamak sizce Anakart,İşlemci,Bellek mi almalıyım.Veya Ekran Kartı,Anakart,Soğutucu alıp İşlemciye OC yapıp mı kullanmalıyım ?

Mevcut Sistem:
  • Intel Core 2 Duo E4300 1.80 GHz
  • MSI MS-7255 P4M890 DDR2
  • Kingston 667 MHz 2 GB DDR2
  • Sapphire HD 5570 1 GB 128
  • Samsung Sata HDD 7200 RPM 160 GB
  • 450 W Pegasus PSU
Almayı düşündüğüm İşlemci,Anakart,Bellek :
  • AMD FX 4100
  • 760G Çipsetli anakart
  • DDR3 4 GB Bellek
Almayı Düşündüğüm Ekran Kartı Anakart:
  • HD 7770 veya GTX 650 serisi
  • MSI G41 P33 Combo
  • Thermaltake Contac 21 Soğutucu

Sizce oyun için hangisi daha mantıklı olur ? Oyunlarda İşlemcini mi Ekran Kartının mı yeri büyüktür ?
Not: Bütçe 400 TL

FX 4100 çok iyi bir işlemci değil. OC içinde daha iyi bir anakart gerek. A10-5800K işlemci ve FM2 anakart de alabilirsin, ve ekran kartı hakkını sonraya bırakabilirsin. Veya direk FX alacaksan, minimum FX4300.

Hiç bir türlü kurtarmıyor.

Sadece işlemci RAM ve Anakart alınca bu sefer ekran kartı olmadığı için oyun oynayamayacak, Ekran kartı Anakart ve soğutucu alınca da diğer parçalara darboğaz oluyor.

2 Seçeneği de aynı anda alması lazım, hatta PSU'yu da yenilese fena olmaz.

2 Seçeneği aynı anda alamam maalesef 2.seçeneği alıp İşlemciye OC yapıp kullansam fena olmaz mı ? Benim amacım oyun performansı.

- - - Güncellendi - - -

Konu Güncel.

Konu güncel de saat gece 4. :D

Ben üstte boşuna yazmadın zaten, eğer gerçekten iki seçenekten birisini seçerek oyun oynayabilsen zaten üstte yazardım, 2 seçeneğin var şu an ya bütün parçaları alırsın ya da oyun oynamazsın.

İşlemciye OC yapsan bir şey değişmez, zaten OC performansı çok etkilemeyen bir şeydir. OC'yi kullanıcılar zevk için yaparlar.

Benim sistemimde ufak tefek farklar dışında aynı. Ben asus p8h77-v le anakart İntel pentium g2020 işlemci asus hd7790 ekran kartı 2x4 GB kingston hyperx blue RAM aldım. Çok iyi oldu 2013-2012 oyunlarını 35-70 FPS arasında oynatıyor ama metro 2033 ve far cry 3'ü biraz sıkıntılı oynatıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı