İşlemci model farklılıkları

medal55

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sabah ''Ekran kartları model farkları'' adlı konuyu açmıştım. Şimdi sıra işlemcilerde :D Şimdi mesela Ghz falan bilmeden, sadece işlemcinin adından hangisinin daha iyi olduğu anlaşılır mı ? Örneğin i5 işlemci olan 4570 ve 3470'i düşünelim. Bunlarda da ekran kartları gibi 2.hanelerine mi bakacağız ?

Son düzenleyen: Moderatör:
İntel i3 i5 i7 olarak seri yaptı ve 4570 3470 vs bunlarda modellerdir yanlarında K harfi olanlarında çarpan kilidi açıktır yani hız aşırtma (o.c) yapılır.

Tamam onu ben de biliyorumda, mesela "Başı 3 ile başlayanlar, 4 ile başlayanlardan daha mı kötü?" gibisinden sormuştum. Mesela GTX 780, 770'den daha iyi 2. harfi sebebiyle. Bunun gibi işte.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk rakamı ne kadar büyükse o kadar güncel ve performanslıdır. Zaten 4. nesil haswell işlemciler 4xxx rakamla başlıyor. Bunu böyle dediysemde bir i5 ile i7'yi karşılaştırmak olmaz. Mesela i7 3770K, i5 4670K'dan daha performanslıdır ne kadar ilk rakamı düşük olsada. Umarım aydınlatabilmişimdir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı