İşlemci önerisi

Bütçe
6000-6500
İ3 10100f'i ryzen 3 3100 ile kıyaslar isek ryzen 3 3100, ryzen 5 3600'ü i5 10400f ile kıyaslar isek ryzen 5 3600, i5 10400f ile ryzen 3 3100'ü kıyaslar isek i5 10400f ama anakart olarak ucuz bir b460 serisi anakart alır iseniz neden olmasın onun dışında Z serisi falan almayı düşünüyor iseniz bence kara delikten başka birşey olmaz o bütçe ile çok daha iyi şeyler alınır.

i3 10100F'i Ryzen 3 3100 ile kıyaslar isek Ryzen 3 3100, Ryzen 5 3600'ü i5 10400F ile kıyaslar isek Ryzen 5 3600, i5 10400F ile Ryzen 3 3100'ü kıyaslar isek i5 10400F ama anakart olarak ucuz bir B460 serisi anakart alır iseniz neden olmasın onun dışında Z serisi falan almayı düşünüyor iseniz bence kara delikten başka bir şey olmaz o bütçe ile çok daha iyi şeyler alınır.

3100 OC ile 10100FI geçemiyor. 10400F 3600'dan daha performanslı ve daha ucuz. Yanlış bilgi vermeyin.

3100 OC ile 10100FI geçemiyor. 10400F 3600'dan daha performanslı ve daha ucuz. Yanlış bilgi vermeyin.
Yanlış bilgi? Bayıyor gerçekten bu tarz yorumlar bu tarz konular beni ama sevdiğim bir konu, zamanımın çoğunu işlemci yapıları, mimarileri performansları kıyaslamaları ve benzeri şeyler ile ilgilendim. Ben tartışmaya açığım elinizde veri, "bilgi" var ise sununuz ona karşı bende kendi elde ettiğim verileri sunayım bakalım sonuca varacakmıyız, onun ötesinde elinizde sunduğunuz bir tecrübe birikim vs yok ise düşünceniz ne elle tutulur nede doğruyu gösterir tamamen boş kalır.

İlk olarak şu yanılgıya neden düşülüyor çözemedim hız aşırtma yetisi olmayan bir işlemci nasıl olurda daha üstün kalıyor merak ediyorum, size Intel ve AMD farklarından bahsetmeyecem internetiniz var araştırmak bedava, performans testlerinde veyahut forumda hep işlemci kıyaslamaların da öne sürülen "oyun" performanslarından bahsedecek olur isek ilk olarak size şunu söyleyebilirim herkesin düştüğü ilk yanılgı işlemci oyun performansında etki etmez, siz i3'e de RTX 2060 taksanız i9 10900k gibi bir işlemciye de RTX 2060 taksanız arada önemsenmeyecek derecede fark olur 3-5 fps bilemedin 10 olsun. Oyun testlerinde genelde yüksek işlemci takmalarının sebebi ekran kartının ham performansını kayıpsız şekilde görmek onun ötesinde fazla bir etkisi yok, öte yandan ele aldığımız işlemcilerin dengi ekran kartları yerine üst düzey bir ekran kartı ile nasıl bir performans verdiği youtube'da mevcut ama ben o videolar üzerinden kıyaslamayı pek uygun bulmuyorum, bana o yüzden buraya videolar pompalayarak cevap vermeyiniz bende size aynı şekilde videolar atıp sabaha kadar videolar da takılıp kalırız. Çeşitli benchmark siteleri, pek çok test verisi ile ele alıyorum konuyu çünkü bir diğerinden daha performanslı sadece buda değil kullanıcı deneyimlerine farklı donanımlar üzerinde ki performanslarına da bakıyorum, aldığım sonuç hep aynı.

4.525 epyc.png

Screenshot_20210228-142538.png

Esas çözemediğim nokta insanların konuya objektif bakmıyor olmaları, kullanıcı oldukları herhangi bir şeyin neden üzerine toz kondurulmaması istendiğini çözemedim, bugün AMD işi önde götürür yarın Intel öne geçer ikisi rakipler arasında ki tepeye oynama yarışı ne kadar artar ise kullanıcılara ürünlerine ulaşmaları için daha ucuza satarlar neticede bize de faydası dokunur daha performanslı ve cazip ürünler almak. Konudan bağımsız bir iki foto daha bırakayım ilgilisi için.

EvHV7onVkAQaRce.png

EvHVwgnVoAEp0Nr.png

Ben mesela Apple'a karşı ön yargılı bakarım ama bu attıkları adım ile ilerde markayı seçme sebebim olabilir. Daha fazla yorum yapmayacağım, beni etiketlemeyiniz sizin fikriniz sizin doğrunuz buda benim düşüncem benim doğrum öyle de kalsın.

Hocam, yeni gördüm @Chitoge Kirisaki sizin sorularınızı yanıtlamış tekrardan yanıtlamamın anlamı bulunmuyor önerim olarak HyperX RAM değil de Ballistix tercih ediniz hem daha tutarlı hem daha performanslı.

İlginiz için teşekkür ederim, cevaplamanız yeterli.
Tamamdır Ballistix almaya çalışacağım.

Bana da linki atmak nasip oldu :D.
2 tane alın mümkünse.

Link atmanız çok iyi oldu, çok teşekkür ederim umarım Vatan stoklarında da bulabilirim.

@Abstrack99 o kadar saçma konuşmuşsunuz üstüne yanlış sonuçlar verdiği için forumda yasaklı siteyi burada kullanmışsınız,yazık bu kadar bilgiliyseniz kuralları bilmeniz gerekirdi.

Evet aynen yasaklıymış. 🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı