İşlemci Önerisi

• Konuyu başlatan Veslys
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 840
Bütçe
1.500 TL

Veslys

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Geliştirici
Dostlar herkese merhaba. PUBG Mobile emulatör oynuyorum ancak oyun kasmalar yapıyor. Ben de bu durumdan artık sıkıldım. CPU %100 yapıyor, BIOS güncellemesiydi virüs taramasıydı derken her şeyi denedim, ek 8 GB RAM de aldım ancak fayda etmedi. Bana beni üzmeyecek bir işlemci önerebilir misiniz lütfen? Herkese çok teşekkür ederim şimdiden. Şu anki işlemcim Intel(R) Core(TM) i5-7400 CPU @ 3.00GHz (4 CPUs)

Dosya Ekleri

• DxDiag.txt
    113,8 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:
Dostlar herkese merhaba. PUBG Mobile emulatör oynuyorum ancak oyun kasmalar yapıyor. Ben de bu durumdan artık sıkıldım. CPU %100 yapıyor, BIOS güncellemesiydi virüs taramasıydı derken her şeyi denedim, ek 8 GB RAM de aldım ancak fayda etmedi. Bana beni üzmeyecek bir işlemci önerebilir misiniz lütfen? Herkese çok teşekkür ederim şimdiden. Şu anki işlemcim Intel(R) Core(TM) i5-7400 CPU @ 3.00GHz (4 CPUs)
Doğru ayarları yaparsanız kasmaz ayarlarınızı söyleyin.

1600₺'ye R5 3600 bulabilirsiniz. Güzel işlemcidir. Fakat yanına da iyi bir soğutma alsanız tadından yenmez. Tabii şu anda intel işlemci kullandığınızdan AM4 bir anakart ihtiyaç duyacaksınız.

Bu bütçe ile alabileceğin en iyi LGA 1151 işlemci: İ5 9500

Bu arada CPU değiştirmek yerine stoklar düzelince GTX 1650 Süper veya RX570 almanı öneririm

Anakartınız nedir ? i5 10400 veya veya 100 TL daha verip AMD Ryzen 5 3600 alabilirsiniz. Ama şuan Intel işlemci kullanıyorsunuz 3600 düşünüyorsanız anakart değiştirmek zorunda kalacaksınız.
İ5-7400 işlemci LGA 1151 soketdir.

Son düzenleme:
10400 alın bizzat kullanıyorum memnunum gayet de ucuz bir fiyatı var bütçenize uyacaktır fakat anakart değiştirmelisiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı