İşlemci olmadan PC'ye elektrik gitmiyor

dontcrykid

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sıfır yeni sistem topladım. Anakart vb. geldi fakat işlemci yurt dışı kargo olduğu için gelmesine 15 gün var. Montajını yaptım işlemci olmadan kasanın power tuşuna bastığımda hiçbir şey olmuyor sanki elektrik yokmuş gibi, ama anakartın köşesindeki RGB LED'i çalışıyor. Sorun PSU'da değil 24 pin kablosunu söküp iletken ile çalıştırdığımda harici fanlar vs çalışıyor fakat 24 pini anakarta takıp powera basınca çalışmıyor. Front paneli kontrol ettim switchleri doğru taktım hatta tornavida ile de denedim ihtimalleri değerlendirmek adına. Lütfen yardımcı olun anakart bozuk mu yoksa ben mi eksik yapıyorum bir şeyi? Bildiğim kadarıyla en azından işlemci olmasa bile ufak bir harici fan ışığı kıpırtısı vs. olması gerekir sonuçta güç kablosu takılı.

PSU: Highpower 600w simplicity
Anakart: Asus TUF B450m plus gaming
Kasa: Aerocool quartz red light atx

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci yok ki bir şeyler işlensinde çalışsın. Her şey bu işlemci denen merkezden geçer. Bilgisayarın beynidir. Bilgisayarınız şuan bitkisel hayatta.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı