İşlemci sanallaştırma (VT) nedir?

h9ktanoloji

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarıma bir emülatör kurdum ve bana İşlemci sanallaştırmayı (VT) etkinleştirmemi önerdi. Biraz araştırdım ve HT ve VT olarak 2 ayrı terim gördüm.
Şu şekilde bir bildirim geldi:

sana.png

Bu işlemi BIOS üzerinden yapabileceğimi öğrendim ama bu işlemin yapmamın bana olan zararları nelerdir? Yapmalı mıyım?

Bilgisayarıma bir emülatör kurdum ve bana İşlemci sanallaştırmayı (VT) etkinleştirmemi önerdi. Biraz araştırdım ve HT ve VT olarak 2 ayrı terim gördüm.

Eki Görüntüle 910953

Bu işlemi BIOS üzerinden yapabileceğimi öğrendim ama bu işlemin yapmamın bana olan zararları nelerdir? Yapmalı mıyım?
Zararı yok, faydası var. Yapın.

Geçenlerde VMware kurarken bana da aynısını dedi ve açtığımda hiçbir fark hissetmedim.
Bence açık gelmesi gereken bir özellik zararları konusunda bir makale bulamadım. Olacağını da sanmam.

Bilgisayarıma bir emülatör kurdum ve bana işlemci sanallaştırmayı (vt) etkinleştirmemi önerdi. Biraz araştırdım ve ht ve vt olarak 2 ayrı terim gördüm.

Eki Görüntüle 910953

Daha çok blustacks veya GameLoop gibi emulatör oyunculuğu için kullanılıyor. Daha fazla FPS alıyorsunuz bende açık zararını görmedim faydası sadece blustacks ve GameLoop'da var diğer yerlerde işe yaramıyor.

Geri
Yukarı