İşlemci serin olmasına rağmen fan son hızda çalışıyor

Görkem Umut

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar.

Fotoğrafta görebileceğiniz üzere sistemde fanları tetikleyecek iki şey olan CPU ve GPU gayet serin olmasına rağmen bilgisayarımdaki fan son hızda çalışıyor. Bilgisayarın modeli Lenovo Z50-70. Sistemi iki gün önce temizledim ve macununu değiştirdim. Fanın son hızda çalışmasını gerektirecek hiçbir şey yok. SpeedFan ve Argus Monitor ile fan hızlarını ayarlamaya çalıştım fakat fan gözükmüyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Düzenleme: Bios üzerinde fan ile alakalı hiçbir ayar yok.

1618503923024.png

1618503955310.png

Son düzenleyen: Moderatör:
AIDA 64'den dönüş hızını ayarlamayı denediniz mi ?
Nerden bakıyoruz fan hızına?
Bu sorunu bende yaşadım ama bir çözüm bulamadım. Galiba genel olarak laptoplarda böyle sorunlar oluyor.
Bu el ile ayarlanabilme özelliği olması gereken bir şey. Bu laftop 3-4 yıl önce böyle çalışmıyordu. :D

Bu el ile ayarlanabilme özelliği olması gereken bir şey. Bu laftop 3-4 yıl önce böyle çalışmıyordu. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Nereden bakıyoruz fan hızına?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Burda anlattığı şeyleri ben de biliyorum. Fanla ilgili bir şeyden bahsedilmiyor. "Burda fan var. Bu fan işlemci fanı." temalı bir konuşma. Nerden kontrol edileceği ile ilgili bir bilgi yok.

Geri
Yukarı