İşlemci sıcaklığı 100 derece oluyor

AresSeries

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın işlemcisi boştayken 70 derece, oyuna girdiğimde 100 derecenin altına inmiyor. Termal macunu yeni sürdüm, fanı da düzgün taktım hatta bir de PC çalışırken fanın altındaki metali elledim ama sıcak bile değildi. Nasıl 100 dereceye çıkıyor olabilir?

Termal macunu çok fazla ya da çok az sürmüş olabilir misin?

Bunlar çok yüksek değerler bir de sistemin ne soğutması ne durumda bunlardan bahsedebilirsen daha iyi olur

HW

Hangi programla sıcaklıkları ölçüyorsunuz? Hangi macunu kullandınız? Macunu nasıl sürdünüz?

HWiNFO64 programı, Rampage TM-130 macununu sürdüm, ince bir tabaka şeklinde sürdüm.
Termal macunu çok fazla ya da çok az sürmüş olabilir misin?

Bunlar çok yüksek değerler bir de sistemin ne soğutması ne durumda bunlardan bahsedebilirsen daha iyi olur
işlemci için stok fan kullanıyorum, i3 6098p. Bir de Antalya sıcağını da göz önüne alın.

MSI Afterburner ile kontrol edebilirsiniz. Bazen programlar yanlış gösterebiliyor. Bir de sıcaklık değeriniz C° yerine F° olarak gösteriyor olabilir mi? Çünkü F° derecesi C° biriminde 40C° felan denk geliyor.

Macunu fazla sürmüş olabilirsiniz bloğun soğuk kalması da buna işarettir eğer macun olması gerektiği gibi ise program yanlış ölçüyor olabilir her şeyden eminseniz sistemi stres altında bırakın sıcaklık üst seviyeye ulaştığında reset atacak veya kapanıp bir süre açılmayacaktır bu gerçekleşir ise blok sıcaklığını tekrar kontrol edin sıcak ise soğutma problemlidir soğuk ise işlemci sensör yanlış okuma yapıyordur.

HW.

HWiNFO64 programı, Rampage TM-130 macununu sürdüm, ince bir tabaka şeklinde sürdüm.

İşlemci için stok fan kullanıyorum, i3 6098P. Bir de Antalya sıcağını da göz önüne alın.

Intel'in stok fanı hayatımda gördüğüm en rezil fan olabilir. Resmen karton kullanıyorlar fanların da. Ama yine de tabii ki bunlar çok yüksek değerler.

Yeni konular

Geri
Yukarı