İşlemci sıcaklığı nasıl düşer?

Rıdvan Can

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Oyunu ilk açtığımda FPS 150 fakat 5 10 dk geçince FPS 50 60'a düşüyor işlemci sıcaklığım 85 86 dereceye çıkıyor. 85'den aşağıya düşmüyor. Sorunun işlemciden kaynaklanacağını düşündüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu ilk açtığımda FPS 150 fakat 5 10 dk geçince FPS 50 60'a düşüyor işlemci sıcaklığım 85 86 dereceye çıkıyor. 85'den aşağıya düşmüyor. Sorunun işlemciden kaynaklanacağını düşündüm.
Kule tipi soğutucu kullanın ve termal macunu yenileyin. Stok fanlar genelde yüksek güç harcayan modelleri soğutamıyor. 3600X mesela. Sucuk pişirirsiniz.

En basit ve en etkili çözümlerden birisi sıvı soğutmadır sıvı soğutma ciddi derecelere kadar düşürür.
Termal macun sürebilirsiniz.

Bunun birçok nedeni olabilir. Sorun direkt olarak işlemciden kaynaklanmıyordur bence. Nasıl bir soğutucu kullandığınız, kasanın hava akışı, termal macun vb. şeyler işlemci sıcaklığına etki eden en temel unsurlardan bazılarıdır.

Termal macun yenileyin sorun devam ederse işlemciniz için bir soğutucu bakmanız gerekebilir.

İşlemci iyi soğutulursa düşer.

Geri
Yukarı