İşlemci Sıcaklık Değişkenliği

Bahadır Mert

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar olay şöyle ben kasayı temizlemek için içini açtım. Ekran kartını söküp temizledim, RAM'ler, işlemci fanını, ızgarasını değil de sadece fanı söktüm temizledim. HDD kablolarını söktüm iyice sildim kabloları. Sonra her şeyi taktım yerine, iyice kontrol ederek taktım. Açtım PC'yi 5 sn sonra kadar kapandı. Tekrar açtım aynı şekilde geri kapandı. Geri söktüm kapağı, CPU fan ızgarasının o çentikli ayaklarından biri gevşek duruyordu. Sıkıştırdım gibi oldu ama diğerlerine göre gevşek gibiydi. HDD'ye takılan E-SATA kablosu da hafif çıkık gibiydi. Onları düzelttim açtım açıldı. Eski haline döndü. Sonra Core Temp indirdim baktım, 4 CPU da 29-30 C arasında. Yenile diyince arka arkaya 5 defa falan, CPU 3 veya 4'e 70 C diyor. Hangisi doğrudur? Arka arkaya 5-6 defa basınca öyle oluyor. Normal zamanda 30 C. Hangisi doğrudur bir sıkıntı çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
AIDA64 programı ile sıcaklıklara bakınız. Üst üste yenileme yaptığınızdaki değer anlık değer olabilir. AIDA64 ile ölçtükten sonra değerleri paylaşınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı