İşlemci sıcaktan ne kadar zarar görür?

letsgomen55

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar i7 11800h işlemciye sahip bir laptop kullanıyorum. İşlemcim render sırasında sıcaklık fırlaması ile 97-99'u görüyor ama ama ortalama 90-92 falan. Bu CPU'ya zarar verir mi? Asıl amaç oyun ama video formatı da dönüştürüyorum çizgi film izlemek için. Bilgili olanlar yazabilirse sevinirim. Laptop soğutucu kullanıyorum ve fanlar da 5000RPM'de dönüyor laptopta.

Arkadaşlar i7 11800h işlemciye sahip bir laptop kullanıyorum. İşlemcim render sırasında sıcaklık fırlaması ile 97-99'u görüyor ama ama ortalama 90-92 falan. Bu CPU'ya zarar verir mi? Asıl amaç oyun ama video formatı da dönüştürüyorum çizgi film izlemek için. Bilgili olanlar yazabilirse sevinirim. Laptop soğutucu kullanıyorum ve fanlar da 5000RPM'de dönüyor laptopta.
Bir sorun olmaz takma kafana.

Ben de kendini kapatır diye biliyorum işlemci ısınınca başka şansım yok mecburen yapacağım bu işlemi ben pek sorun olacağını düşünmüyorum. Bir de lütfen laptopcu arkadaşlar cevaplasın. Masaüstündekiler 80 üstüne direk kötü diyor. Alalı 1,5 ay oldu ama bir yıl sonra thermal grizzy sürmeyi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı