İşlemci soğutucu mu kasa fanı mı?

Earl1907

Decapat
Kasayı özelleştirip aldım.
Anakart: MSI B450-A PRO Max 4133MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA ATX anakart.
Ekran kartı: INNO3D 1660 Super.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600.
RAM: Crucial Ballistix 8*2 3200MHz CL 16RAM.
PSU: Aigo 550+80 PSU.
Gamegarajkasa.
İçindeki fanlar: Darkflash CF11 4tane.

Serin bir sistem için kasa fanı mı almalıyım? Bütçem maksimum 360 TL. İşlemci soğutucusu diyorsanız onun için öneri, ekran kartı için kasa fanı diyorsanız kasa fanı önerisi verirseniz sevinirim. 2 tane fan yerim var boş. Mesela kasa fanı alırsam işlemci soğutucuyu okullar açıldıktan sonra 2. dönemde alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarının stress halindeki sıcaklık değerlerini paylaşırsan o zaman daha rahat karar verebiliriz. Hararet problemin yoksa belki de bir şey almana da gerek yoktur?

Fanlarınızın CFM değeri gerçekten çok düşük.
Kasanızı belirtirseniz fan önerisi yapabilirim.
İşlemci soğutucu alsanız bile kasa içi sıcak olursa neredeyse hiçbir anlamı kalmaz işlemci soğutucunun.

Fanlarınızın CFM değeri gerçekten çok düşük.
Kasanızı belirtirseniz fan önerisi yapabilirim.
İşlemci soğutucu alsanız bile kasa içi sıcak olursa neredeyse hiçbir anlamı kalmaz işlemci soğutucunun.

Kasa darkflash aquarius GPU sıcaklığı Full'de 72 işlemci 65 fan önerirseniz sevinirim.

Bu sıcaklık değerlerine bakarsak bence ikisini de gerek yok sisteminizin sıcaklık değerlerinin yeteri kadar iyi olduğunu düşünüyorum özelliklede bu sıcakta :)

Olsun ben sağlama alayım. Kasa fanı ve işlemci soğutucu önerirseniz illaki alacağım taktım kafayı iki tane kasa fanı o 400TL'yi ayni şekilde işlemci de geçmesin 400 TL'yi.

Geri
Yukarı