İşlemci soğutucu önerisi

Miraç Gürbüz

Decapat
Daha fazla  
Kule tipi soğutma alınınca işlemciye yapılan undervolt ayarları sıfırlanmalı mı yoksa kalsa sorun olur mu? Daha çok sıcaklık değeri düşük olur mu yoksa aynı mı olur? Yardımcı olursanız sevinirim. Diğer ay işlemci soğutucusu alacağım. Bunun için bir sorun olur mu diye merk ettim.

Kule tipi soğutma alınınca işlemciye yapılan undervolt ayarları sıfırlanmalı mı yoksa kalsa sorun olur mu? Daha çok sıcaklık değeri düşük olur mu yoksa aynı mı olur? Yardımcı olursanız sevinirim. Diğer ay işlemci soğutucusu alacağım. Bunun için bir sorun olur mu diye merk ettim.
Undervolt ısıyı düşürmek için yapılan bir işlem, daha az güç çekiyor fakat performans kaybı yaşatıyor ufakta olsa. Fakat soğutucu aldığınız zaman zaten yeterince soğuk tuttuğu için undervolt yapmaya gerek yok, yani soğutucu aldıktan sonra eski ayarlara dönebilirsiniz, hatta oc yapabilirsiniz.

Undervolt ısıyı düşürmek için yapılan bir işlem, daha az güç çekiyor fakat performans kaybı yaşatıyor ufakta olsa. Fakat soğutucu aldığınız zaman zaten yeterince soğuk tuttuğu için undervolt yapmaya gerek yok, yani soğutucu aldıktan sonra eski ayarlara dönebilirsiniz, hatta OC yapabilirsiniz.

Anladım teşekkür ederim OC yapmama ihtiyacım yok undervolt yaptım frekansı 4.4'e sabitledim boşta 56 derece oyunda 80 derece oluyor bir soğutucu şart artık o yüzden teşekkür ederim tekrar.

Geri
Yukarı