İşlemci soğutucu tavsiyesi

Seckinmis

Kilopat
Yer
İzmir
Arkadaşlar ben sistemim de Ryzen 5 2600 kullanıyorum. Yakında kasamı değiştireceğim bunun sebebiyle de hazır her şeyi sökmüşken stok fanı değiştireyim dedim. 1.5 yıldır bu stok fanı kullanıyorum. Gönül isterdi ki RGB sıvı soğutma alayım fakat maalesef o kadar bütçem yok. Bütçem max: 250 TL. Bu nedenle ben de RGB olan Hava soğutmalarına bakmak istedim. Ve 3 soğutucu buldum. Bunlar şöyle:
İlk sorum acaba bunlar benim Ryzen 5 2600 Stok soğutucumdan daha mı iyidir?

Bunların dışında bana 250 TL'ye kadar önerebileceğiniz başka fan var mıdır? (RGB Tercihimdir)

Not: Bildiğiniz 250 TL'ye kadar ikinci el sıvı soğutma satan arkadaşınız varsa ya da siz satıyorsanız buraya da yazın.

Bu attıklarından daha iyi:

Ayrıca ilk iki attığın stok soğutucudan pek farkı olmaz.

Eğer derdiniz RGB ise, ısınma gibi bir problem yoksa CM A71C öneririm. Ancak işlemcinizin ısınma gibi bir problemi varsa CM Hyper 410R öneririm.

Kesinlikle bütçe biraz daha arttırılabilir ise arctic freezer 34 esports duo alabilirsin kesinlikle RGB için performans tan kısmayın 350 TL bazında çoğu yerde ama indirim kovalayabilirsin ben Corsair hydro 100x 240mm sıvı soğutma kullanıyorum sistemimde bende bu soğutucuyu alıcaktım ryzen 3600 işlemcim var şu anki sıvı soğutma büyük indirimde yakalamış tım ama yakalamasaydım kesinlikle bunu alırdım tafsiye ederim etmeyeninide nadir görür sün veyahut göremezsin

Bu fanı baya övdüklerini duydum ama tercihim RGB olmasından ya.
Bu soğutucu da kalitelidir:
Dark Freezer X126

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı