İşlemci soğutucusu ekran kartına baskı yapıyor

Afrasiabb

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. GameGaraj'dan hazır sistem satın aldım. İşlemci tray olduğu için stok fanı yok ve GameGaraj ekibi "aigo CC94" model işlemci soğutucusunu monte etmiş. Bu soğutucunun alt mandalı ekran kartı slotuna denk geliyor ve biraz baskı yapıyor. Bu durumu GameGaraj ekibine ilettim ve bu montajın doğru olduğunu, yapılan bu baskının sorun olmayacağını söylediler. Yine de içim rahat etmedi. Sizce ne yapmalıyım? Ekran kartını monte ettim ve ciddi bir baskı yok gibi.
Anakart: ASUS Prime B450M-K II 4400MHz (OC) AM4 mATX (sadece 1 adet ekran kartı slotu var)
Ekran kartı: Palit RTX3060 Dual.
Ekran kartını monte etmeden önceki ve monte ettikten sonraki hali:

IMG_0803.jpg

IMG_0807.jpg

IMG_0808.jpg

Bu sisteme bu anakart olmamış bence daha iyi bir anakart olabilirdi 2. slot olsa sorunsuz kullanabilecektiniz dünyanın parasını verdiğiniz birşey kafanıza takılıyorsa çözüm isteyin bence

İşlemci soğutucusunun yönünü değiştirebilir misiniz saat yönünde 180 derece bu sayede metal kilit yeri ekran kartına dokunmaz.
Donanım işinden pek anlamıyorum maalesef. Ekran kartını az önce söktüm ve yarın tanıdığım teknik servise gidip bu dediğin işlemi yapabilirim
Bu sisteme bu anakart olmamış bence daha iyi bir anakart olabilirdi 2. slot olsa sorunsuz kullanabilecektiniz dünyanın parasını verdiğiniz birşey kafanıza takılıyorsa çözüm isteyin bence
İlerde anakart değişimi yapacağım ama şu an değişim yapamam maalesef.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı