İşlemci soğutucusu işlemciyle çıktı

OUTRA

Hectopat
Az once AMD stok sogutucusunun yonunu degistirip yeni RAM takmak için sogutucuyu yuvasindan cikartmaya calistim ancak biraz zorlayinca islemciyle birlikte ciktilar. Sanirim termal macun sertlesti ve birbirlerine yapistilar. İslemci yuvasina baktigimda clipsi kapaliydi ama islemcide ciplak gozle pin kirilmasi ya da yamulmasi gormedim. Ne yapmami onerirsiniz lutfen bana yol gosterin.

Clipsi kapalı iken işlemcinin çıkması biraz tuhaf olmuş. İşlemci ve fanı birbirinden ayırın termal macunu iyice temizleyin. Ardından son duruma bakın derim

Bazı kalitesiz diyebileceğimiz alt seviye anakart anakartlar, işlemciyi sıkı tutamadığından böyle durumlar yaşanabiliyor hocam. Bu durumu yaşayan çok kişi var. Saç kurutma makinesi ile fanı ısıtıp işlemciyi ayırmayı deneyin. Pinlere dokunmayın.

İlk öncelikle o işlemciyi hemen geri yerine tak. Zaten oturmuyorsa pinler yamulmuş olabilir. Onda da sağlam ince işçilik yapman lazım. Ama AMD işlemcilerin, soğutucu ile yapışıp çıkması çok olağan bir durum. Zira herhangi bir koruma kapağı yok. Sadece pinleri sıkıştırıyor o çubuk.

Bazı kalitesiz diyebileceğimiz alt seviye anakart anakartlar, işlemciyi sıkı tutamadığından böyle durumlar yaşanabiliyor hocam. Bu durumu yaşayan çok kişi var. Saç kurutma makinesi ile fanı ısıtıp işlemciyi ayırmayı deneyin. Pinlere dokunmayın.
b450m s2h kullaniyorum. diger forumlara baktigimda epey kisi benimle ayni sorunu yasamis. ben islemcinin clips kapaliyken cikmasina sasirdim. ciplak gozle baktigimda egilme veya kirilma gormedim. yerins oturtmayi dusunmuyorum.
İlk öncelikle o işlemciyi hemen geri yerine tak. Zaten oturmuyorsa pinler yamulmuş olabilir. Onda da sağlam ince işçilik yapman lazım. Ama AMD işlemcilerin, soğutucu ile yapışıp çıkması çok olağan bir durum. Zira herhangi bir koruma kapağı yok. Sadece pinleri sıkıştırıyor o çubuk.
İşlemciyi çıkarttınız mı? Anakart ile alakası yok. AMD’nin Intel gibi koruma kapağı yok o yüzden geliyor.
islemciyi cikartmadim. hala duzgun bir aciklama yapilmasini bekliyorum. hic olmadi bilgisayarciya gotururum ama bilgisayarcilara guvenmedigim icin kendim halledesim var.

AMD, Intel gibi bir soket yapısını kullanmadığından normal bir olay. Sadece klipsi kapatınca pinler yerine temas ettiriyor sanırım. Biraz da kolay kolay çıkmasın diye sıkıyor da olabilir anakart. Ama fazla sıkmayınca böyle olmuştur işte.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı