İşlemci soğutucusunun bakır borusunun bozulma ihtimali var mı?

Melihhh19

Decapat
Daha fazla  
Selamlar. Başlıkta yazdığı gibi yaklaşık olarak 6 yıldır SilverStone AR01 kullanıyorum ve bu son 3 aydır ne yaparsam yapayım daha önceden 65 dereceyi geçmeyen işlemciyi 90-95 altına indiremiyorum (100% de iken). İnternette biraz araştırma yaptım ve bu soğutucu blokların üzerinde bulunan bakır boruların zaman ile içindeki gaz ya da sıvıların bozulduğu hakkında bir başlık gördüm fakat çoğu laptoplar içindi. Bakır boruların bozulma olayı kule tipi işlemci soğutucularındada var mı? Bakır boruların bozulduğunu nasıl anlarım?

6 yıldır termal macun yenilemedin mi? Bakır borular öyle kolay bozulmaz, termal macun ile alakalı büyük ihtimal.

Daha yeni değiştirdim. Kullandığım macun Arctic MX-4 Teknobiyotik'ten aldım ve geldiğinde kontrol ettim orijinal ürün.

Şu an ne durumda sıcaklıklar?

Montajı düzgün yaptığına emin misin?

Selamlar. Başlıkta yazdığı gibi yaklaşık olarak 6 yıldır SilverStone AR01 kullanıyorum ve bu son 3 aydır ne yaparsam yapayım daha önceden 65 dereceyi geçmeyen işlemciyi 90-95 altına indiremiyorum (100% de iken). İnternette biraz araştırma yaptım ve bu soğutucu blokların üzerinde bulunan bakır boruların zaman ile içindeki gaz ya da sıvıların bozulduğu hakkında bir başlık gördüm fakat çoğu laptoplar içindi. Bakır boruların bozulma olayı kule tipi işlemci soğutucularındada var mı? Bakır boruların bozulduğunu nasıl anlarım?
Bakır borunun içinde bir şey olduğunu da ilk kez duymuş oldum. O konuda hiç bilgim yoktu. Benim de bir 775 pin soğutucum var alt tarafı ateş gibi üst tarafı buz gibi oluyor belki benim de iletmiyordur.

Şu an ne durumda sıcaklıklar?

Montajı düzgün yaptığına emin misin?

İşte değiştirten sonra sıcaklık sorunu devam ettiği için soruyorum sıcaklık 90-95 derece.

Montajı düzgün yaptığıma eminim.
Bakır borunun içinde bir şey olduğunu da ilk kez duymuş oldum. O konuda hiç bilgim yoktu. Benim de bir 775 pin soğutucum var alt tarafı ateş gibi üst tarafı buz gibi oluyor belki benim de iletmiyordur.

Galiba ondan kaynaklı olabilir. Bende o yüzden soruyorum eğer konuya hakim birisi varsa yardımcı olursa güzel olur.

Bakır borular katıdır, sadece etrafları nikel kaplıdır. Bu da paslanmasını önlemek için.

Macunu fazla veya sürmüş olabilir misin peki?

Bakır borular katıdır, sadece etrafları nikel kaplıdır. Bu da paslanmasını önlemek için.

Macunu fazla veya sürmüş olabilir misin peki?

Macun veya montajda hiçbir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Macunu ortalama bir bezelye kadar sürüp yaydım vidaları çok olmamak kaydı ile soğtucu bloğunu sallamayacak kadar sıktım ama gene de ısınıyor bende çözmüş değilim neden kaynaklı.

Macun veya montajda hiçbir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Macunu ortalama bir bezelye kadar sürüp yaydım vidaları çok olmamak kaydı ile soğutucu bloğunu sallamayacak kadar sıktım ama gene de ısınıyor bende çözmüş değilim neden kaynaklı.

Bakırlar işlemciye tam temas etmiyor olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı