Çözüldü İşlemci soğutucusunun tırnağı kırıldı

• Konuyu başlatan Ynka
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ynka

Hectopat
Merhaba bugün kasayı temizlerken yanlışlıkla kule tipi soğutucuyu tutan o parçanın tırnaklarından bir tanesini kırdım ve o kırdığım yeri kelepçeyle tutturdum diğer 3 tırnakda hiçbir şey yok taktım onları 1 tanesinde kelepçe olması sorun olur mu kelepçe erirmi sıcaktan. Bu arada sanırım sıcaklık değerleride gayet normal yani temas ediyor.

1643048643650.png

Merhaba bugün kasayı temizlerken yanlışlıkla kule tipi soğutucuyu tutan o parçanın tırnaklarından bir tanesini kırdım ve o kırdığım yeri kelepçeyle tutturdum diğer 3 tırnakda hiçbir şey yok taktım onları 1 tanesinde kelepçe olması sorun olur mu kelepçe erirmi sıcaktan. Bu arada sanırım sıcaklık değerleride gayet normal yani temas ediyor.

Eki Görüntüle 1281126

Benim bildiğim plastiğin erime sıcaklık derecesi 260 ile 280 derece arasında, işlemcinin zaten o dereceye ulaşınca bırak kelepçeyi anakartı bile eritir. Bir sorun olmaz kullan öyle.

Zamanla bir şey olur mu görürüz. Umarım olmaz. Ben kule tipi olmayan soğutucumun 2 hatta 3 tırnağını kırmıştım. Bu süreçte 2 hafta kasayı yan kullandım. Diyelim sorun oldu sizde yan kullanırsınız geçici olarak.

Eki Görüntüle 1281126
Resim atabilirsen tamir için belki bir parlak fikir bulabiliriz dostum. Sıcaklıklar normal görünüyor ama yük altında bakarsan daha iyi olur 👍

Zamanla bir şey olur mu görürüz. Umarım olmaz. Ben kule tipi olmayan soğutucumun 2 hatta 3 tırnağını kırmıştım. Bu süreçte 2 hafta kasayı yan kullandım. Diyelim sorun oldu sizde yan kullanırsınız geçici olarak.
4 ayak kırıp elektrik bantı ile bantlayıp kullandığım oldu.

Geri
Yukarı