İşlemci ve anakart önerisi

kaanpeker

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Şu an için GTX 1080 Armor OC, i5-6600K ve MSI Z170A PRO GAMING Carbon kullanmaktayım.
İşlemcim ve anakartımı değiştirmek istiyorum fakat bu konuda çok kararsız kaldım. Genel olarak oynadığım oyunlar CS:GO, CoD Warzone gibi FPS oyunları. İşlemci ve anakart için maksimum ayırabileceğim bütçe 4-5k aralığında yardımcı olursanız sevinirim.
İyi forumlar.

Soğutma masrafı aradan çıksın diyorsan:

veya

Kasa desteğine bağlı seçilecek sıvı soğutma değişiklik gösterebilir!

Soğutmayı daha sonra alırım ve ileride PCIe 4.0 nimetinden yararlanmak istiyorum diyorsan:

veya

5600X genel olarak 2500TL bantlarına geriliyor. O fiyatlara düşmesini beklemenizi öneririm.

Soğutma masrafı aradan çıksın diyorsan:

Veya.

Kasa desteğine bağlı seçilecek sıvı soğutma değişiklik gösterebilir!

Soğutmayı daha sonra alırım ve ileride PCI-e 4.0 nimetinden yararlanmak istiyorum diyorsan:

Veya.

5600X genel olarak 2500TL bantlarına geriliyor. O fiyatlara düşmesini beklemenizi öneririm.

5600X ile gelen soğutucu yetersiz kalıyor, anladığım kadarıyla yeni bir soğutucu almam kesin gerekli sanırım. Bir de anakart olarak B450'den daha verimli olanı var mı çünkü attığın B550 şu an için beni biraz aşıyor gibi gözüküyor :D

En iyi B450'lerden birini attım. Dilersen mid tier B550 olarak bunu tercih edebilirsin:

İkisi arasından B450'yi almamı tavsiye ediyorsun anladığım kadarıyla.

Bütçe ikisine de yetiyorsa B550 olanı almanı öneririm. İleriye dönük olur. VRAM olarak yakınlar. Yani ikisi de işlemciyi fazla fazla besler. İleri de RTX 3X serisi ekran kartına geçtiğinde B550 PCIe 4.0 ile işini görür. Soğutmayı ihmal etme! :)

Tamam o zaman :D yardımlarınız için teşekkür ederim iyi forumlar.
Bütçe ikisine de yetiyorsa B550 olanı almanı öneririm. İleriye dönük olur. VRAM olarak yakınlar. Yani ikisi de işlemciyi fazla fazla besler. İleri de RTX 3X serisi ekran kartına geçtiğinde B550 PCIe 4.0 ile işini görür. Soğutmayı ihmal etme! :)

Yeni konular

Geri
Yukarı