İşlemci ve ekran kartı performans eşitlemek

Gidip sisteme o kadar paralar bayılıyorsunuz 100TL fazla mı geliyor anlamıyorum, bari en azından B450 anakart alsaydınız.

Dostum aldığım zaman benim hiçbir bilgim yoktu güvenilir bir şirkete gittik 5K bütce verdik sonradan bilgilendiğim zaman bir baktım en kaliteli ekipmanları vermişler en kötü donanımı koymaya çalışmışlar gibi bir şey ekipmanlar 2K falandı sanırım o zamanki kura göre PC'ye ayırdıkları bütçe 3K ve bu PC ortaya çıkmış sizce benim yapabileceğim bir şey var mı?

Ne? Ne kadar aldınız?
Dostum 1 sene önce donanım arşivinin bir kasasını almaya gittik ve bana dediler ki bu kasa eski yeni oyunları açmaz. Bizde dedik şuanda açabilecek bir PC ne kadar 5.000 TL bir fiyat verdiler. Bende PC `den anlamadığım için güvendim ve aldım. 5K bütçeden 2K sını ekipmanlara 3K sını PC ye ayırdılar sanırım o zamanın dolar kuruyla.
PC DONANIM :
İşlemci : AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz 8MB Önbellek 4 Çekirdek AM4 14nm İşlemci | ITOPYA
Ekran Kartı : Şuan ekran kartım piyasada yok sanırsam Asus RX570 4GB
RAM : https://www.google.com/aclk?sa=L&ai...hUKEwj_05uhzs7wAhURyYUKHROoChoQg-UECCY&adurl=
ANAKART : GİGABAYTE A320M-S2H
KASA+PSU : Power Boost Vk-c013b 500w Usb 3.0 Atx 3xrgb (5 Renk) Fanlı Kasa (jbst-vkc013b) Fiyatı, Yorumları - Trendyol
(Kasanın bu olması lazım görünümü aynı ama PSU watt farklı olabilir.)
Dostum 1 sene önce donanım arşivinin bir kasasını almaya gittik ve bana dediler ki bu kasa eski yeni oyunları açmaz. Bizde dedik şu anda açabilecek bir PC ne kadar 5.000 TL bir fiyat verdiler. Bende PC'den anlamadığım için güvendim ve aldım. 5K bütçeden 2K'sını ekipmanlara 3K'sını PC'ye ayırdılar sanırım o zamanın dolar kuruyla.
PC DONANIM:
İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz 8MB Önbellek 4 Çekirdek AM4 14nm İşlemci | ITOPYA
Ekran Kartı: Şu an ekran kartım piyasada yok sanırsam ASUS RX570 4 GB
RAM: https://www.google.com/aclk?sa=L&ai...hUKEwj_05uhzs7wAhURyYUKHROoChoQg-UECCY&adurl=
ANAKART: Gigabyte A320M-S2H
KASA+PSU: Power Boost Vk-c013b 500w Usb 3.0 Atx 3xrgb (5 Renk) Fanlı Kasa (jbst-vkc013b) Fiyatı, Yorumları - Trendyol
(Kasanın bu olması lazım görünümü aynı ama PSU Watt farklı olabilir.)

Şu an benim bilgisayarım çoğu oyunda önerilen gereksinimleri karşılıyor, ama ona rağmen FPS düşüşü ve drop sorunu yaşıyorum.

Dostum 1 sene önce donanım arşivinin bir kasasını almaya gittik ve bana dediler ki bu kasa eski yeni oyunları açmaz. Bizde dedik şu anda açabilecek bir PC ne kadar 5.000 TL bir fiyat verdiler. Bende PC'den anlamadığım için güvendim ve aldım. 5K bütçeden 2K'sını ekipmanlara 3K'sını PC'ye ayırdılar sanırım o zamanın dolar kuruyla.
PC donanım:
İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz 8MB Önbellek 4 Çekirdek AM4 14nm İşlemci | ITOPYA
Ekran kartı: Şu an ekran kartım piyasada yok sanırsam ASUS RX570 4 GB.
RAM: https://www.google.com/aclk?sa=L&ai...hUKEwj_05uhzs7wAhURyYUKHROoChoQg-UECCY&adurl=
Anakart: Gigabyte A320M-S2H
Kasa+PSU: Power Boost Vk-c013b 500w Usb 3.0 Atx 3xrgb (5 Renk) Fanlı Kasa (jbst-vkc013b) Fiyatı, Yorumları - Trendyol
(Kasanın bu olması lazım görünümü aynı ama PSU Watt farklı olabilir.)

Hocam. Neden bütçenin %40'ının ekipmana gitmesini sorgulamadınız ki? 3k₺ için normal ama daha iyisi alınabilirdi. PSU C4 bu arada. B450 anakart ve PSU alıp OC yapın ya da R3 3100 alın.

Hocam. Neden bütçenin %40'ının ekipmana gitmesini sorgulamadınız ki? 3k₺ için normal ama daha iyisi alınabilirdi. PSU C4 bu arada. B450 anakart ve PSU alıp OC yapın ya da R3 3100 alın.
Hocam bana öyle bir şey demediler çünkü bana direk toplamını söylediler bende sorgulama gereği duymadım güvenilir bir yer olduğu için. Ayrıca bana günümüz oyunlarını rahatça kaldırabilecek bir bilgisayar olduğunu söylediler.
PSU C4 derken?

Yeni konular

Geri
Yukarı