İşlemci ve ekran kartı sıcaklık değerleri normal mi?

LE7ELS*

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi forumlar,
Ben kısa süre önce Ryzen 5 3500X ve Sapphire 5500XT'li bir sistem topladım. Bugün aklıma geldi yaklaşık 50-55 dk lık bir stres testine soktum. Prime95 ve FurMark kullandım. Akabinde gelen sıcaklık değerleri hiç normal gelmedi aydında yaşıyorummin 35 C falan odam havadar bir yer sayılabilir kablolamayı özenle yaptım kasam da Aerocool'un ore saturn modeli. AIDA64 dosyasını ve ilgili yerlerin ekran görüntüsünü paylaşıyorum. Bu işlerden pek anlamıyorum açıkçası OC ile falan da hiç uğraşmadım daha önce sizce bu değerler normal mi değilse ne yapmalıyım bilgilendirriseniz sevinirim.

Not: AIDA64 sonuçlarını 50-55DKNIN sonlarında aldım. Normal boştayken CPU 40-50C, GPU ise 50-55C sıcaklıklarda seyrediyor AMD'nin RGB'siz olan stock fanı mevcut.

Herkese iyi forumlar değerli vaktiniz için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• temp.PNG
    temp.PNG
    16 KB · Görüntüleme: 50
  • Report.txt
    704 KB · Görüntüleme: 675
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese iyi forumlar,
Ben kısa süre önce Ryzen 5 3500X ve Sapphire 5500XT'li bir sistem topladım. Bugün aklıma geldi yaklaşık 50-55 dk lık bir stres testine soktum. Prime95 ve FurMark kullandım. Akabinde gelen sıcaklık değerleri hiç normal gelmedi aydında yaşıyorummin 35 C falan odam havadar bir yer sayılabilir kablolamayı özenle yaptım kasam da Aerocool'un ore saturn modeli. AIDA64 dosyasını ve ilgili yerlerin ekran görüntüsünü paylaşıyorum. Bu işlerden pek anlamıyorum açıkçası OC ile falan da hiç uğraşmadım daha önce sizce bu değerler normal mi değilse ne yapmalıyım bilgilendirriseniz sevinirim.

Not: AIDA64 sonuçlarını 50-55DKNIN sonlarında aldım. Normal boştayken CPU 40-50C, GPU ise 50-55C sıcaklıklarda seyrediyor AMD'nin RGB'siz olan stock fanı mevcut.

Herkese iyi forumlar değerli vaktiniz için teşekkür ederim.
Stress testine göre normal sonuçlar, havalar çok sıcak olduğundan da yükselmiştir.

Sıcaklıklar olması gerekenden fazla.
sebebi nedir ne yapmalyım
Stress testine göre normal sonuçlar, havalar çok sıcak olduğundan da yükselmiştir.

Bir tık içimi rahatlattı :)
Yanıyorsun fuat abi.
Bir soğutucu alırsanız iyi olur.
maalesef tüm paramı sisteme harcadım gigabyte b450m s2h için çok pahalı olmayan hatta mümkünse ucuz olan ne tavsiye edersiniz ?

Bir oyuna girip, 1-2 saat oynadıktan sonra oyun içi değerlerini paylaşır mısın? Oyun içi değerlerini gözlemlemek için MSI AfterBurner kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı