İşlemci ve SSD performans kaybı

Dexter Vex

Hectopat
Yer
Kilis
Daha fazla  
Sistemime test yaptım ve ortalamaya göre çok kötü olduğunu fark ettim. LG E500-K.APGWT Performans Sonuçları burada mevcut test sonuçları. Sorum şu SSD'yi 2017 yılında Vatan Bilgisayar'dan 280 TL'ye almıştım. SanDisk SSD Plus 120 GB SSD'im bu ve siteden baktığım zaman ortalama performansın çok ama çok altında Intel Core 2 Duo T7250 işlemcim de öyle neden sizce? Bir de cihaz çok ısınıyor dün işlemci 80 derece ekran kartı 79 dereceydi. Termal macun yenilesem düzelir mi içi en son 4 yıl önce açıldı. Çok donmalar yaşıyorum yani internette bile gezemiyorum dona dona bir hal oldu. :(

Sistemime test yaptım ve ortalamaya göre çok kötü olduğunu fark ettim. LG E500-K.APGWT Performans Sonuçları burada mevcut test sonuçları. Sorum şu SSD'yi 2017 yılında Vatan Bilgisayar'dan 280 TL'ye almıştım. SanDisk SSD Plus 120 GB SSD'im bu ve siteden baktığım zaman ortalama performansın çok ama çok altında Intel Core 2 Duo T7250 işlemcim de öyle neden sizce? Bir de cihaz çok ısınıyor dün işlemci 80 derece ekran kartı 79 dereceydi. Termal macun yenilesem düzelir mi içi en son 4 yıl önce açıldı. Çok donmalar yaşıyorum yani internette bile gezemiyorum dona dona bir hal oldu. :(
SSD kronik sorunlu olabilir ama emin degilim. Eger oyleyse donmalar bu yuzden olabilir. Ayrica laptop'ta 6 ayda bir termal macun/ temizlik yapilmali. 4 yil ne? :D

SSD kronik sorunlu olabilir ama emin degilim. Eger oyleyse donmalar bu yuzden olabilir. Ayrica laptop'ta 6 ayda bir termal macun/ temizlik yapilmali. 4 yil ne? :D
Babam bu konularda hassas benim içini açmama izin vermiyor. Bana kalsa işlemci falan da yenileyeceğim ama izin vermiyor işte bilgisayar 2006 yılından kalma babam ilk çıktığı zaman almış. :)

UserBenchmark kadar b*ktan bir site yok. Orda verdiği ortalama, testi yapan herkese göre veriliyor. "Sisteminin ortalama gücü şu kadar da seninki şu kadarın altında kalmış" şeklinde değil yani. Ayrıca umursama bu siteyi zaten.
Ama şimdi ben gerçekten çok ciddi performans kayıpları yaşıyorum. Format attım gene çare olmadı. Ne yapacağım bilmiyorum. 😕

Userbenchmark kadar b*ktan bir site yok. Orada verdiği ortalama, testi yapan herkese göre veriliyor. "sisteminin ortalama gücü şu kadar da seninki şu kadarın altında kalmış" şeklinde değil yani. Ayrıca umursama bu siteyi zaten.

Hocam isminden de belli oluyor kullanıcıların testleri çoğu test hatalı vs. olabilir.

Geri
Yukarı