İşlemci veya RAM neden 7.9 puan almadı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Göksel

Kilopat
Bu sistemde işlemci ve RAM 7.7 puan alırken ekran kartı 7.9 puan, harddisk 7.8 puan aldı. İşlemci veya RAM neden 7.8 veya 7.9 puan almadı ?

Intel core i7 3770 3.40 GHz
8 GB Kingston hayprex 1600mhz ram cl9
Asus HD 7850 ekran kartı
Asus P8z77-V LE anakart

Sistem sence iyimi kaç sene gider? SSD var.

Zaten burada topladın pc'yi. İyi mi diye orada da kaç defa konu açmıştın :) Tabi güzel bu sistem. Çoğu kişi hayatı boyunca göremiyor bu sistemi. Bir daha konu açıp bu sistem iyi mi diye yazma :) Küçük puanlara da takılma. Sistem güzel. Güle güle kullan.

Bana ilginç gelen ram işlemciden yüksek puan almıyor.;)

RAM'lerin yüksek puan alması RAM miktarı ile ilgili değildir. RAM'lerin FSB uyumu ilk planda gelmektedir. Aynı zamanda RAM tiplerinin (ECC, Non ECC) çok önemi olmaktadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende olsa bu sistem 7 yıl giderdi. Tabi Nasrettin Hoca fıkrasına dönmesin şimdi. Hani soruyor ya falanca yere kaç saatte varırım diye, o da diyor ya ben yürüyüşünü görmeden nasıl söyleyeyim. Şimdi hocam, işin özüne gelecek olursak, sistemin kaç yıl gideceği tamamen sana bağlı. Belki OC yapar 1 aya yakarsın. Belki 1-2 yıl içinde oyun oynamayı bırakırsın (o vakit çok daha uzun ömürlü kullanırsın). Belki Eray abi gibi ağır programlarla çalışmaya başlarsın, 1-1.5 yıla yetmemeye başlar. İşin özü, iş sende bitiyor.

Sistemi en sonunda aldınız. Tebrikler. Bu esnada iki üç tane fake hesap açtınız. Onlarca farklı konu. Her konuda aynı sorular. DonanımHaber'de verilen tavsiyeleri buraya yapıştırıp çapraz sorgulamalar.... Hala daha bir tane fake hesabınız var, gözümden kaçmıyor değil :)

Güle güle kullanın sisteminizi. Yeni sorularınızı merakla bekliyoruz :)

Sistemi en sonunda aldınız. Tebrikler. Bu esnada iki üç tane fake hesap açtınız. Onlarca farklı konu. Her konuda aynı sorular. DonanımHaber'de verilen tavsiyeleri buraya yapıştırıp çapraz sorgulamalar.... Hala daha bir tane fake hesabınız var, gözümden kaçmıyor değil :)

Güle güle kullanın sisteminizi. Yeni sorularınızı merakla bekliyoruz :)

Hocam mesajlarınıza bayılıyorum :) Zor tutuyorum kendimi kahkaha atmamak için. Muhteşem !

Arkadaş amd ısınıyor mu diye mesaj da yazmıştım. Güvenmemiş demek ki; o yüzden intel almış :)

Burak Alkan, bunu yapmasının nedeni sistem alıyor kolay değil. Tam kendini garantiye almak istiyor. O yüzden onlaraca konuda hep sistem tavsiyesi istiyor. :D Aynı şey gibi "Sistemi tavsiye ediyormusunuz? Evet. bir daha söyle, evet. Bir dahaa evettt... :D Defalarca duymak istiyor bizden. Bu video'ya bir göz atın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes sık eleyip dokuyor ama bu kadarı da fazla :) Felsefeciler bile bu kadar sorgulamıyor.

Yok tabiki şaka yapıyoruz gülelim diye. Yoksa biz burada her zaman herkesin sorusunu cevaplamaya hazırız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı