İşlemci yük altında 100 dereceyi görüyor

• Ekran kartınız bu işlemci için zayıf kalıyor olabilir. MSI Afterburner ile oyun içi değerleri kontrol edin.
  • Kasanız bir kere eski, yeni sistemlerin eski kasalara dizilmesinin önerilmemesinin bir sebebi bu.
  • Ayrıca kasanızda hava sirkülasyonu diye bir şey yok. Dışarıya hava verebilecek fan var ama havayı alabilecek fan yok. O zaman o sistem nasıl soğuyacak?
  • Kapağı açık kullanmak sistemin soğumasına biraz olsun etki edebilir ama yine de yeterli bir çözüm olnayacaktır. Tez zamanda kasanızı hava sirkülasyonu iyi olan bir modelle değiştirmeniz dileğiyle...
  • Kullandığınız termal macun nedir?

• Ekran kartınız bu işlemci için zayıf kalıyor olabilir. MSI Afterburner ile oyun içi değerleri kontrol edin.
  • Kasanız bir kere eski, yeni sistemlerin eski kasalara dizilmesinin önerilmemesinin bir sebebi bu.
  • Ayrıca kasanızda hava sirkülasyonu diye bir şey yok. Dışarıya hava verebilecek fan var ama havayı alabilecek fan yok. O zaman o sistem nasıl soğuyacak?
  • Kapağı açık kullanmak sistemin soğumasına biraz olsun etki edebilir ama yine de yeterli bir çözüm olnayacaktır. Tez zamanda kasanızı hava sirkülasyonu iyi olan bir modelle değiştirmeniz dileğiyle...
  • Kullandığınız termal macun nedir?
Ekran kartı ve işlemci uyumluluğu konusunda bir problem yok.
15-20TL'lik bir macun kullanıldı adını dahi hatırlamıyorum.
Önceliğim kesinlikle kasayı değiştirmek mi olmalı yani?

Darboğazdan kaynaklı ısınma olması işlemciyi soğutmam gerektiğini değiştirmeyecek ki, sonuçta yine soğutma yolunda bir değişiklik yapmama sebep olacak. Darboğaz olmaması için işlemciyi değiştirmem gerekiyor. Benim istediğim bu değil.
Kuzenimden aldığım CoolerMaster işlemci fanını deneyerek oyuna giriş yaptım, en fazla gördüğüm sıcaklık 63 resimde görüldüğü gibi. Fakat çok büyük olduğu için ramlerden birisini çıkarıp denemek zorunda kaldık 😀 Sanırım görüldüğü gibi benim sadece soğutucu-fan almam yeterli olacaktır. Evet işlemci %96ya çıkıyor fakat bu darboğaz olayı sandığınız gibi çok mühim bir şey değil.Kasanın önünde fan olmadığı için kapağı açık kullanacağım, sizlerden istediğim300TL'ye kadar soğutucu-fan tavsiyesi.Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    8,6 KB · Görüntüleme: 68
  • 2.jpg
    2.jpg
    62,9 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı