İşlemci yükselttikten sonra görüntü gelmiyor

carbonwashere

Femtopat
Daha fazla  
Anakartım B550M Pro ASUS 3060 Ti RAM'ler Corsair 2x16 GB 32 GB eski işlemcim 3600X yeni takmaya çalıştığım ise 5600X BIOS'um güncel eski işlemcim takılıyken de günceldi tekrar yaptım fakat değişen olmadı. Yeni işlemcimi taktığımda RAM ışıkları dahi yanmıyor sadece stok fanı çalışıyor Power Corsair 650W.

Anakartın işlemci ışığı yanıyor yeni ürün sıfır sorun gözükmüyor hiçbir şekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan 3600X'i taktığında sistem açılıyor mu? Güncellediğin BIOS sürümü bu mu? 5600 ve 5600X arasında BIOS sürümü farkı var.
Screenshot_1.png

1669651122903.png

bu sürüm yüklü pcde acaba bios sıfırlandıgı için ramler 2133 mhzde calısıyor bundan kaynaklı görüntü alamıyor olabilir miyim işlemci 3200 mhz destekliyor bildiğim kadarıyla

çünkü ram ışıkları da yanmıyor görüntü almasam da hep ram ısıkları yanardı

İşlemciyi her takıp çıkarttığınızda BIOS ayarların sıfırlandığı için RAMlerin XMP/DOCP ayarlarının sıfırlanması ve düşük frekansta çalışması normal. İşlemcinin bu sebepten çalışmayacağını zannetmem. İşlemciyi başka bir anakartta test edebilir misin?

Anakartın markası nedir aceba müsait olursam bakınayım.

Dostum anakartının markasını tam olarak bilememekle beraber msi diye tahmin ettim ve işine yarayacak bir video buldum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dakika 17.00 dan itibaren izleyebilirsin, 5600g takıyor görüntü gelmiyor ve bios güncellemesini yapıyor. Umarım işine yarar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı