İşlemci'de GHz mi Çekirdek mi?

• Konuyu başlatan Lousy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 932
İşletim sistemi
Windows 7

Lousy

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Arkadaşlar,
İşlemci olarak bu işlemciyi almayı düşünüyorum Intel Xeon X5260 işlemci 3.3GHz 2 çekirdek.
Almalı mıyım çekirdek sayısı düşük ama GHz yüksek ve işlemciden beklentim PUBG Mobile oynamak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar,
İşlemci olarak bu işlemciyi almayı düşünüyorum Intel Xeon X5260 işlemci 3.3GHz 2 çekirdek.
Almalı mıyım çekirdek sayısı düşük ama GHz yüksek ve işlemciden beklentim PUBG Mobile oynamak.

Oyunlar tek çekirdek için optimize edildiği için çekirdek sayısı ilk etken değildir frekans hızı önbellek gecikmesi hızı daha önemlidir.

İşlemcinin gücünü çekirdek sayısı veya hızı belirlemez. Direk çekirdeğin kendisi belirler. Yani iki işlemciyi hızına veya çekirdek sayısına bakarak karşılaştıramayız. Sorunuza gelecek olursak işlemciden daha çok ekran kartı önemli burada.

Böyle az çekirdekli işlemcilerde daha çok tekli çekirdek performansı önemli. Oyun sistemi kuracaksan ekran kartına daha çok önem vermelisin.

Merhabalar Arkadaşlar,
Hocam ikisinin de önemi var. Oyun konusuna gelince de sadece işlemciyle çalıştrmıyorsunuz oyunu. RAM ve ekran kartı da önemli.

Merhabalar Arkadaşlar,
Karşılaştırılabilecek seçenekler bırakırsanız daha doğru bilgi verilebilir. Aslında doğrudan bir katkı sağladıklarını söyleyemeyiz.

Geri
Yukarı