Çözüldü İşlemcideki ekran kartı nasıl devre dışı bırakılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

john wicks

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarım işlemcimin ekran kartını kullanıyor, ben normal kartımı kullanmak istiyorum. Nasıl ayarlayabilirim?

Merhaba bilgisayarım işlemcimin ekran kartını kullanıyor, ben normal kartımı kullanmak istiyorum. Nasıl ayarlayabilirim?
Bazı cihazlarda bunun için BIOS ayarları var ama ne kadar işe yarayabilir emin değilim. Onun dışında işletim sistemine göre elbette değişecektir ama işletim sistemini kullanarak da devre dışı bırakabilirsiniz büyük ihtimalle.

Oyunlardayken grafik ayarlarından ayar yapılıyor, grafik kartını seçebiliyorsun. Ama PC açılışında olmasını istersen denetim masasından ya da ayarlardan ekran kartını UHD ya da X(ekran kartını) seçip kullanaibilirsin.

Laptop ise Ayarlar/Sistem/Monitör/Grafik Ayarları deyin. Buradan istediğiniz oyunu veya programı seçip yüksek performans GPU olarak ayarlayın.

Masaüstü sistemlerde ise kablo nereye takılıyorsa onu kullanır.

Laptop ise Ayarlar/Sistem/Monitör/Grafik ayarları deyin. Buradan istediğiniz oyunu veya programı seçip yüksek performans GPU olarak ayarlayın.

İkincil ekran kartım AMD Radeon 540X ama.

1635268526233.png

Sürücüsü kurulu mu?
Cihaz prizde ve performans modunda mı?

Geri
Yukarı