İşlemcimi nasıl soğutabilirim?

• Konuyu başlatan Cihat
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 4B
C

Cihat

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar. Sormak istediğim bazı şeyler var çok merak ediyorum elimi kolumu bağlıyor. İşlemcim Intel i5 3330. Oyunlarda 72 dereceyi bile gördüm. Bu değerler AC Brotherhood oynarken geçerliydi. Fifa 13'te de neredeyse 70 derece oldu. Acaba işlemcimi nasıl soğutabilirim?Ve kasam Cooler Master RC K-380 600W Midtower. Acaba bu kasaya hangi boyutlarda fan almalıyım. Kasa kaç fan alabilir? Şimdiden teşekkürler.

Tahminim stok fan var. Stok fan ile normaldir, soğutması iyi olmadığı gibi g.tünde ayı bağırıyor. Yeni bir soğutucu alman en hayırlısı olur. Eğer yoksa :) macun yenileyip, tozunu almak yararlı olabilir.

İşlemciyi stok fanla kullanıyorum. Daha önce hiç kasa açmadım. Stok fan ile kullanmaya devam edersem bu sıcaklık normal mi ? Yani işlemci bu sıcaklıklta zarar görebilir mi ileride ? Toz konusu ise kasayı yeni topladım . 2 ay oldu hemen tozlanmış olabilir mi ?

Stok fanla değerler normal, bu sıcaklıkta zarar görmez ama yalnış bilmiyorsam 85 üstü sakat işlemci zarar görebilir. Sana tavsiyem kasanın içini yavaş yavaş açmaya başla, bu işleri öğren. Ben de ilk PC aldığımda aynı durumdaydım, şimdi köşe bilgisayarcılarından 10 kat daha bilgiye sahibim (Hepsinden değil tabi)... Youtube de video falan izle, yavaş yavaş öğrenirsin.

Bu sıcaklık boşta mı, oyun oynarken mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı