İşlemcimi Ryzen 5 3600'e yükselttim neler yapmalıyım?

Whatever

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, geçtiğimiz günlerde Ryzen 5 1600'den Ryzen 5 3600'e geçiş yaptım ancak anakartımın yeterli olduğunu okusam da BIOS'unun güncellenmiş olması gerektiğini gördüm. Acaba BIOS'u işlemci olmadan güncelleyebilir miyim USB'ye gerekli dosyaları atarak vs?

İkinci bir sorum da Ryzen 5 3600'ün soğutucusu üzerine olacak. Genelde işlemci gücü gerektiren oyunlar oynadığımdan işlemciyi tam gücünde kullanmak istiyorum hatta ileride OC bile yapabilirim (Max 4.2 GHz olacak şekilde). Ancak stok fanın OC'siz bile yetersiz olacağını okudum ve şimdi ucuz yollu bir soğutucu bakıyorum. Sizce bu model ihtiyaçlarımı karşılar mı? Yoksa 250-300 bandında hangi soğutucuyu önerirsiniz? Bu arada uzun vadede işlemcimi Intel i7 10700K vari bir birime yükseltmeyi düşünüyorum acaba şimdi alacağım soğutucu gelecekte de işimi görür mü?

Edit: Anakart modeli MSI B350M GAMING PRO

Son düzenleme:
Alacaksanız almadan önce kasanıza sığıp sığmadığına bakın ;

Anakartın USB Flashback destekliyorsa işlemcisiz güncellemek mümkün. Eğer böyle bir desteği yoksa ya destekleyen bir işlemci takarak ya da garantisi varsa servise yollayarak güncellemelerini talep edebilirsin.

Düzenleme: Anakart modelini belirtmişsin, bu anakartta USB Flashback mümkün.

Bu video sana yardımcı olacak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Size rahatlıkla yeter. Beyazıda güzelmiş :D.
birçok kişi başkalarına bunu önermiş ancak 450 seviyelerine çıkamıyorum maalesef :(

Alacaksanız almadan önce kasanıza sığıp sığmadığına bakın ;
Kasa bu: Power Boost VK-G1001S USB 3.0 Pencereli Gaming Kasa. Sanırım mid tower olarak geçiyor ve atmış olduğunuz soğutucunun sığacağını düşünüyorum ancak farklı bir şekilde değerlerini nasıl kontrol edebilirim

Geri
Yukarı